W meczu przegranych grupy B HCT Summer Championship Kacper „a83650” Kwieciński pokonał Li „YuYi” Daixionga i wciąż pozostaje w turnieju!

W pierwszej grze Kacper zagrał świetną grę, ale  jego przeciwnik dobrał jedno z najlepszych możliwych rozdań w postaci dwóch sztuk Wild Growth i Nourish, co pozwoliło mu zagrać Lich Kinga w turze piątej, wspartego Master Oakheartem w turze szóstej. Kacper od pierwszych tur próbował przejąć kontrolę nad stołem i zadawać obrażenia, ale swing Oakhearta, dającego Dragonhatchera był zbyt duży. Psychic Scream kupił turę, a a83650 z piętnastoma obrażeniami na ręce zbliżył się do zwycięstwa. Chińczykowi udało znów udało się zdobyć przewagę boardu i odbudować pancerz dzięki Branching Paths. Yuyi zagrał Hadronox, ale jego stół kolejny raz został wtasowany do talii. Zawodnik Illuminar Gaming zdecydował się na Alex w tempo, by następnie dobrać DK Anduina i próbować dobić rywala. Kacper musiał zaatakować, więc wybrał opcję, która pozwalała mu zabić przeciwnika w kolejnej turze. Na jego nieszczęście Yuyi miał w ręce Swipe'a, dającego mu lethal i wyszedł na prowadzenie.

Polak nie zmienił decku i trafił na Even Shamana. Na początku dał zbudować stół z małych stronników, czyszcząc go w czwartej turze Duskbreakerem. Kiedy Yuyi odbudował stół Kacper dobrał Wild Wyromancera i wraz z Nortshire Cleric i Divine Hymnem, był w stanie wyczyścić cały stół, dobrać dużo kart i przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Yuyi został przy swoim Even Shamanie, a Kacper wybrał Miracle Rogue'a. Chińczyk budował stół, ale Polak miał odpowiedzi na najważniejszych stronników w postaci Al'Akira, Sea Gianta i Lich Kinga. Kiedy Kacprowi w końcu udało się zrobić przewagę, Yuyi dobrał Hagathę i bardzo zbliżył się do zwycięstwa. a83650 dobrał jednak Aukcjonera, co pozwoliło mu dobrać najważniejsze karty i dzięki Leeroyowi i Eviscerate dał radę dokończyć przeciwnika, obejmując prowadzenie!

Kolejna partia to Taunt Druid w wykonaniu reprezentanta Polski. W pierwszych kilku turach Yuyi budował stół tanimi jednostkami i totemami, podczas gdy Kacper czekał na Nourish. Po rampie zmniejszył stół, używając Primordial Drake'a, ale Fire Elemental z Flametongue Totemem pozwoliły się przez niego przebić i doprowadzić do wyrównania. W decydującym pojedynku Taunt Druida Polaka zmierzył się z EvenLockiem. Wild Growth pozwolił  szybko zagrać Nourish, wraz z Naturalizem w Mountain Giantem. Drugi Naturalize został zagrany chwilę później, niszcząc Mountain Gianta i Grenna. Kacpe dograł Dragonhatchera, który wyciągnął Sleepy Dragona, dodatkowo na jego ręce pojawiła się Hadronox, której nie miał jednak jak aktywować bez Naturalize'a.  Lich King Yuyiego został zabity, a Polak ustawił Warlocka na 11 punktach życia. Chińczyk popełnił błąd, czyszcząc stół Doom Pactem, nie skracając wcześniej jednostek i tracąc kolejne dwie karty. Hadronox na stole nie została wyciszona, za co Yuyi został ukarany, gdyż Polakowi udało się dobrać Kostkę. Następnie Branching Paths w dodatkowy atak pozwoliły zakończyć spotkanie i to a83650 pozostaje w turnieju!

W kolejnym spotkaniu Kacper będzie miał szansę rewanżu na BloodTrailu, z którym przegrał w pierwszym meczu mistrzostw. Zwycięzca tego pojedynku awansuje do najlepszej ósemki HCT Summer Championship i możliwość walki o awans na Mistrzostwa Świata 2018! Transmisja na żywo odbywa się na oficjalnym kanale PlayHearthstone.  Polski cast możecie standardowo  znaleźć na kanale  „BlackFireIce”.