Kacper „a83650” Kwieciński uplasował się w najlepszej ósemce HCT Summer Europe Playoffs 2018, po zakończeniu rundy w systemie szwajcarskim z wynikiem 5-2.

Reprezentujący barwy Illuminar Gaming Kacper „a83650” Kwieciński awansował do najlepszej ósemki HCT Summer Europe Playoffs 2018. Pierwszy dzień zmagań w sezonowych play-offach rozpoczął od czterech zwycięstw, między innymi przeciwko Maverickowi i Riku97. Pierwsza porażka nastąpiła w piątej rundzie, w grze na Faeliego, ale została szybko zredukowana, wygraną w meczu szóstym. Z wynikiem 5-1 i dobrymi tie-breakami Kacper miał pewny awans do najlepszej ósemki zawodów już po pierwszym dniu i porażka z Viperem w ostatniej rundzie systemu szwajcarskiego nie zmieniła sytuacji Polaka. a83650 musi wygrać tylko dwie gry w kolejnym etapie, by awansować na interkontynentalne mistrzostwa sezonu pierwszego 2018 HCT. W grupie Polak zagra z BunnyHopporem, Fenomeno i Riku97.

Drugim Polakiem w HCT Summer Europe Playoffs 2018 był Dawid „Dawido” Florczyk, który zaczął od dwóch porażek. Mimo tego nie poddał się, powoli zaczął odrabiać straty i po pokonaniu Pokrovaca, Tylera, Ignite'a i MrYaguta zakończył turniej z wynikiem 4-3. Rezultat ten dał mu dwudzieste czwarte miejsce, dzięki czemu zainkasował większą sumę pieniędzy oraz, co ważniejsze, punkty HCT do drugiego sezonu.

W najlepszej ósemce turnieju oprócz a83650 i jego grupowych rywali zagrają Turna, Twink, Viper oraz jedyny niepokonany zawodnik w systemie szwajcarskim, Faeli. Transmisja standardowo pojawi się na oficjalnym kanale PlayHearthstone, a stream z polskim komentarzem pojawi się na kanale Cezarego „BlackFireIce” Cholewskiego.