Kacper „a83650” Kwieciński wygrał oba mecze w fazie grupowej najlepszej ósemki 2018 HCT Europe Summer Playoffs i  awansował do 2018 Summer Championship i jako czwarty Polak, po Loyanie, Ikealyou i Amyksie będzie miał szansę gry o awans na Mistrzostwa Świata.

Po awansie do najlepszej ósemki z rundy rozgrywanej w systemie szwajcarskim Kacper „a83650” Kwieciński trafił do grupy z BunnyHopporem, Riku97 i Fenomeno. Do awansu potrzebował dwóch wygranych. W meczu inicjującym zmagania w grupie Polak pokonał Riku97 3:1 i przeszedł do pojedynku wygranych grupy B, w którym zmierzył się z Norwegiem Raphaelem „BunnyHoppor” Peltzerem.

Pierwsza partia drugiego meczu rozpoczęła się od ciężkiego pojedynku Control Warlocka Kacpra z Tempo Magiem BunnyHoppora. Polak nie dał stworzyć przeciwnikowi stołu, od początku kontrolując sytuację Doomsayerem i Stonehill Defenderem, z którego wybrał Sen'jin Shieldmasta. Mimo braku stołu Norweg cały czas dokładał obrażenia w twarz. Po zrzuceniu większości zasobów nie był w stanie zbijać większej ilości życia, a Dark Pact, Spellstone Warlocka, Plated Beetle, DK Gul'Dan i najciekawszy wybór w taliach a83650, Shroom Brewer, pozwoliły uciec na bezpieczną odległość i pozwoliła objąć prowadzenie.

Zawodnik Illuminar Gaming powiększył przewagę w drugiej grze, w której zagrał Mind Blast Control Priestem przeciwko Spiteful Druidowi. Norweg przez całą grę nie dobrał Spiteful Summoner ani Ultimate Infestation, dodatkowo jego stół bardzo prosto kontrowany był przez karty Kapłana. Po zagraniu DK Anduina spokojnie udało się zbić zdrowie Malfuriona do zera i Kacper był tylko jedną grę od awansu do sezonowych mistrzostw interkontynentalnych pierwszego sezonu HCT 2018.

Norwegowi udało się zdobyć punkt kontaktowy po zwycięstwie Parzystym Paladynem przeciwko Spiteful Druidowi, ale w grze mirrorze Spiteful Druidów nie miał już nic do powiedzenia. BunnyHoppor w ręce startowej zobaczył dwie sztuki Ultimate Infestation i obie Spiteful Summonerki stały się bezużytecznymi kartami. A83650 dołożył Kelesetha, który mimo słabszego startu, pozwolił później przywrócić przewagę na stole. Spiteful Summoner wyciągająca Sea Gianta oraz dwie sztuki Seronite Chaing Gang wzmocnione buffem Kelesetha umożliwiły spokojne zwycięstwo.

 

/