DrHippi wygrał drugi półfinał Mistrzostw Świata i finale powalczy z Pavlem o 250 000 dolarów! Pierwszy raz w historii w finale zagra dwóch zawodników z tego samego regionu!

Już w fazie banów DrHippi zaskoczył swoim wyborem. Zablokował przeciwnikowi DiscardLocka, zostawiając otwartego Midrange Shamana. Podobnie jak w pierwszym półfinale Azjata pierwszy objął prowadzenie. Malygos Druid bardzo szybko wygrał z Magiem i znów Europejczyk musiał gonić wynik. DrHippi nie dał odskoczyć swojemu przeciwnikowi i już w drugim pojedynku wyrównał stan meczu. Stało się to jednak w bardzo emocjonujących okolicznościach. Najpierw Yogg-Saron wyczyścił cały stół Midrange Shamana i przywrócił Ukraińca do gry. W następnej turze miał na stole lethal, ale popełnił błąd i dał rywalowi szansę na powrót. Cheonsu nie dobrał jednak żadnej odpowiedzi i przegrał grę.

Trzecia gra to Midrange Shaman Cheonsu. DrHippi na pewno żałował braku bana w Thralla, bo Lightning Storm i Bloodlust okazały się zbyt silne w grze na Maga. Zawodnik Virtus.Pro drugi raz wyrównał wynik po zwycięstwie Czarnoksiężnikiem. Ukrainiec pierwszy raz zdobył przewagę gry po zwycięstwie w mirror matchupie Dragon Warriorów. Mimo gorszego startu zmusił przeciwnika do wysypania się z kart, dodatkowo Ragnaros dwukrotnie strzelił w najlepszy możliwy cel. Cheonsu musiał wygrać Magiem i Wojownikiem, natomiast Hippiemu został tylko Mag.

Koreańczyk postanowił zagrać Dragon Warriorem, którym przegrał dwie poprzednie gry. W ostatnim pojedynku półfinałów nie poszło mu lepiej i nie wygrał trzeci raz, odpadając tym samym z Mistrzostw Świata. DrHippi za sam awans do finału zarobił już 150 000 dolarów. Jeśli w następnym meczu pokona Pavla, dorzuci do tej puli kolejne 100 000 i tytuł Mistrza Świata 2016!

Decki graczy:

Cheonsu:

DrHippi: