Jedni z głównych faworytów do zwycięstwa w Hearthstone Global Games pokazali swoją siłę, wygrywając wszystkie mecze w drugiej fazie grupowej.

Chiny

China OmegaZero
China OMJasonzhou
China LovelyChook
China Nightwalk

vs.

Singapur

Aaron Singapore
Crumpled Singapore
Sequinox Singapore
xNVx Singapore

W ostatnim spotkaniu grupy A faworytem była reprezentacja Chin, zaliczana do faworytów całych rozgrywek. Po niepewnym awansie z trzeciego miejsca w pierwszej fazie grupowej zawodnicy z Chin zaprezentowali się dużo lepiej w drugiej fazie grupowej, spokojnie pokonując Norwegię (3:1) i Malezję (3:2). W ostatnim spotkaniu nie dali również szans Singapurow, nie przegrywając nawet jednej gry.

W grze otwierającej spotkanie kapitan reprezentacji Chin OmegaZero zmierzył się z Aaronem w mirror matchupie Magów. Od początku spotkania to najlepszy zawodnik z Chin kontrolował stół i zadawał obrażenia w twarz rywala. Świetnie wykorzystał również Burgle Bully, który zablokował kilka zaklęć przeciwnika i umożliwił pojawienie się Alexstrazy na stole już w szóstej turze.

Chińczycy powiększyli przewagę po zwycięstwie Quest Rouge'a JasonaZhou. Zadanie wykonane przy pomocy Wispów umożliwiło zagranie go już w piątej turze, ale Sequinox grający Kapłanem wciąż miał szansę na wygraną. Reprezentant Singapuru mógł wyczyścić stół, używając Dragonfire Potion, zdecydował się jednak zostawić jednego stronnika przeciwnika przy ośmiu punktach życia. Szczęśliwie dla Jasona dobrał on Southsea Deckhanda i dobił przeciwnika. Na pożegnanie z Hearthstone Global Games Crumpled zagrał Jade Druidem przeciwko Kapłanowi Nightwalka. Szybka rampa nie pomogła Singapurczykowi, który nie wygenerował dużych Jade Golemów i nie dobrał innych kluczowych kart.

Drugim zespołem z grupy A, który zobaczymy w najlepszej szesnastce Hearthstone Global Games, jest Malezja, która po wyrównanym pojedynku z Norwegią, zakończyła fazę grupową na drugim miejscu.