Ostatni sezonowy turniej z cyklu Hearthstone Championship Tour 2017 rusza już jutro! Szesnastu graczy powalczy tytuł letniego mistrza i awans na 2017 HCT World Championship.

Setki graczy z całego świata walczyło przez ostatnie miesiące o awans do najważniejszego letniego turnieju Hearthstone'a. Po ciężkich walkach w otwartych turniejach, grze rankingowej i eliminacji, tylko szesnastu z nich powalczy w Los Angeles o tytuł letniego mistrza i lwią część  z puli 250 000 dolarów. Dodatkowo czterech najlepszych graczy zostanie nagrodzona miejscem w najważniejszym turnieju roku 2017 HCT World Championship.

Kilka znanych nazwisk nie dało rady dotrzeć tak daleko, ale po raz kolejny w tak dużym turnieju, większość uczestników to weterani zmagań w cyklu Hearthstone Championship Tour i innych dużych rozgrywek. Wśród nich zobaczymy między innymi Pavela, Orange'a, Purple'a, toma60229, OmegaZero czy JasonaZhou. Nie mogą oni jednak czuć się zbyt pewnie, bo w rozgrywkach pojawią się również nowe twarze. Debiutantem na tak dużej imprezie jest jedyny Polak w Los Angeles Amyks. Pierwszy raz w tak dalekiej fazie HCT zobaczymy również kobietę, pochodzącą z Chin BaiZe.

Najsilniejszymi regionami ponownie wydają się Chiny i Europa. Zawodnicy z Chin jednak zawodzą na międzynarodowych turniejach i w dwóch ostatnich rozgrywkach z cyklu Hearthstone Championship Tour tylko dwóch z nich kończyło w pierwszej ósemce. Duże lepiej w roli faworytów, którzy w tych samych turniejach zwyciężali dwukrotnie i aż czterech z nich kończyło w najlepszej czwórce. Po niespodziewanie dobrych występach mało znanych CitizenNappy i Mage'a na 2017 Hearthstone Spring Championship kibice z Azji liczą na jeszcze lepsze pokazanie się ze strony uznanych graczy w postaci Surrendera i toma60229.

Turniej będzie rozgrywany w formacie znanym z poprzednich edycji. Zawodnicy będą walczyć o dwa miejsca z czterech grup, po jednym przedstawicielu regionu w każdej. Po awansie ośmiu zawodników zmierzy się w drabince do jednej przegranej, która wyłoni zwycięzcę. Jak zwykle mecze odbywać się będą w formacie Standard, Conquest do trzech zwycięstw z jednym banem.

Mecze będą rozpoczynać się o 17.30 naszego czasu. W piątek i sobotę rozgrywana będzie faza grupowa, natomiast w niedziele play-offy. Za komentarz odpowiadać będą duety Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Dodatkowo polski komentarz zapewni BlackFireIce.