Torben „Viper” Wahl wygrał w meczu inauguracyjnym zmagania w HCT Summer Championship. W swoim pierwszym spotkaniu okazał się silniejszy od Lucasa „Rase” Guerra

W pierwszej grze Miracle Rogue Vipera podjął Big Spell Mage'a Rase'a. Moneta i Backstab w Raven Familiara pozwoliły wystawić 6/6 Edwina, na którego Mag nie miał żadnej odpowiedzi i stracił kontrolę nad spotkaniem. Dwie kopie Arcane Artificera zagrane na stół miały powstrzymać Niemca, ale ten postawił wszystko na jedną kartę i dalej atakował w portret rywala. Okazało się to świetną decyzją, Rase nie dobrał żadnego zaklęcia pozwalającego zabić Edwina i wygenerować pancerz i musiał poddać w błyskawicznym pojedynku inaugurującym turniej.

Kolejne spotkanie nie zaczęło się najlepiej dla zawodnika grającego dla Team Genji.  Even Warlock przez długi czas nie dobrał kluczowych kart i doszło do sytuacji, w której Big Spell Mage mógł pochwalić się lepszym stołem. Kiedy Viper zaczął zagrywać Mountain Gianty, Hooked Reavery czy Lich Kinga, Rase miał już odpowiedzi, a co najważniejsze szybko zmienił portret i wyrównał stan meczu.

Trzecia gra od początku układała się po myśli Vipera, dla którego był to na papierze najłatwiejszy matchup. Rase zaczął z drogimi tauntami w ręce, ale nie dobrał kart dających dodatkowe kryształy many, dodatkowo Lich King pojawił się jako ostatnia karta w talii.  Niemiec nie wykorzystał opcji Polimorfii czy Skulking Geista, dających szansę na zatrzymanie kombinacji Hadronox Druida, ale i bez tego jego deck spokojnie poradził sobie z zakończeniem gry. Blizzard pozwolił kupić mu dwie tury, a po kolejnym Witching Hour z Carnivorous Cube  zmienił Hadronox w owcę, użył Doom Pactu i mimo wejścia w fatygę, nie pozostawił rywalowi miejsca na żadną odpowiedź.

Rase ponownie wyrównał, wygrywając bardzo szybką grę Taunt Druidem przeciwko Even Warlockowi. Nourish pozwolił szybko wystawić Lich Kinga oraz Master Oakhearta, który zasypał stół, przeciwko któremu Warlock nie ma żadnych narzędzi i w meczu inaugurującym HCT Summer Championship zobaczyliśmy piątą grę. W niej Viper dobrał oba Mountain Gianty. Nie mógł jednak zadawać obrażeń dzięki tanim stronnikom z prowokacją. Rase grający Quest Warriorem długo nie zagrywał Brawla, co w końcu pozwoliło Viperowi wyczyścić stół, po czym zadawać ogromne obrażenie w portret Garrosha. Po późnym Brawlu jednostką, która została na stole był 8/8 Mountain Giant, który wciąż stwarzał wielką presję. Rase jeszcze raz spróbował Bójki, ale po raz kolejny przeżył Mountain Giant i Viper dokończył grę, wygrywając cały mecz 3:2!

W kolejnym meczu Kacper „A83650” Kwieciński zmierzy się z BloodTrail  a transmisja standardowo pojawi się na oficjalnym kanale PlayHearthstone.  Transmisja z polskim komentarzem po raz kolejny pojawi się na kanale Cezarego „BlackFireIce” Cholewskiego.