Drugi raz z rzędu Trunks odpada z sezonowych mistrzostw po dwóch meczach w fazie grupowej. W HCT Summer Championship pozostał więc Nalguidan.

Trunks pierwszy objął prowadzenie po bardzo szybkiej grze Tempo Rougiem na kontrolnego Maga Argentyńczyka. Nalguidan  popełnił błąd przy czyszczeniu stołu, kosztujący go punkty bez żadnej walki. Gdyby zabił wszystkie kreatury wroga, Trunks potrzebowałby jeden dodatkowy punkt obrażeń, którego w chwili kończenia gry nie miał. To mogło dać szansę Magowi na obronę i wykończenie rywala w późniejszym etapie rozgrywki. W drugim starciu pierwszy raz na HCT Summer Championship zobaczyliśmy mirror matchup Jade Druida, najczęściej banowanego decku mistrzostw. Chińczyk szybciej zyskał kryształy many, ale w tym samym czasie Nalguidan tworzył większe Jade Golemy i zyskiwał przewagę na stole. Wykorzystał on też lepiej kombinacje Kuna i Ultimate Infestation i doprowadził do wyrównania.

Trzeci pojedynek rozegrał się pomiędzy jednymi z najciekawszych decków na całych mistrzostwach, Control Mage Nalguidana przegrał z N'Zoth Warriorem Trunksa i bardzo oddalił  się od pozostania w turnieju. Trunks zdobył tak dużą przewagę, że zdecydował się zagrać N'Zotha bez wtasowania go wcześniej do talii. Chińczykowi został więc już tylko Jade Druid, który w teorii nie powinien mieć dużych problemów z Kontrolnym Magiem i Handlockiem Nalguidana. Trunks mógł zapewnić sobie spokojną wygraną już w pierwszej grze Druidem, bo szybko zrampował i zdobył przewagę na stole. Popełnił jednak niewybaczalny błąd nie wtasowując Jade Idola do talii i przegrał lategame. Nalguidan świadomy tego, że drugi raz ten błąd pewnie się nie powtórzy i w grze Magiem postanowił jak najszybciej atakować twarz rywala. Dzięki dużym obrażeniom zadanych przez Mana Wyrma i zaklęcia z ręki był w stanie zbić punkty zdrowia Druida do zera i wygrać całe spotkanie.

Po porażkach z Oldboyem i Nalguidanem z turnieju odpadł Trunks, dla którego są to drugie sezonowe mistrzostwa z rzędu zakończone w fazie grupowej. Chińczyk może obwiniać tylko siebie, bo zwycięstwo w tym meczu miał na wyciągnięcie ręki. Nalguidan pozostaje w turnieju, a w kolejnym meczu zagra z Oldboyem o awans do ćwierćfinału. Wszystkie spotkania 2017 HCT Summer Championship transmitowane są na żywo w języku angielskim z komentarzem duetów Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Polski komentarz mistrzostw zapewnia BlackFireIce.

 

ChinaTrunks Vs ArgentinaNalguidan
Highlander Priest BAN Highlander Priest
Tempo Rogue 1 – 0 Control Mage
Jade Druid 1 – 1 Jade Druid
N'Zoth Warrior 2 – 1 Control Mage
Jade Druid 2 – 2 Handlock
Jade Druid 2 – 3 Control Mage