Pavel został pierwszym Europejczykiem w ćwierćfinale Hearthstone Championship Tour Summer Championship po dwóch zwycięstwach w fazie grupowej.

Hearthstone Championship Tour Summer Championship to piąty mistrzowski turniej Blizzarda od czasu Mistrzostw Świata 2016, w którym udział bierze Pavel „Pavel” Beltukov. Po dzisiejszym zwycięstwie czwarty raz awansował do najlepszej ósemki. Tylko w 2017 Hearthstone Winter Championship nie udało mu się awansować z grupy. Pozostałe turnieje wygrał, zostając Mistrzem Świata Hearthstone 2016 i dwukrotnym sezonowym Mistrzem Europy. Od kolejnego zwycięstwa w turnieju tak dużej rangi dzielą go już tylko trzy mecze.

Podobnie jak w meczu z Blaize, Pavel przegrał pierwszą partię, grając tym samym deckiem, co jego przeciwnik. Meksykanin zagrał bardzo defensywnie i świetnie zarządzał odpowiedziami i niespodziewanie objął prowadzenie. W następnych trzech grach nie udało mu się jednak wygrać Highlander Priestem. W pojedynkach z Evolve Shamanem i Tempo Rougiem nie potrafił zatrzymać agresji Rosjanina. W wyrównanym mirrorze Priestów Pavel zdobył przewagę po wyciągnięciu Velena z ręki Meksykanina i dobraniu czterech kart po kradzieży Nortshire Cleric i użyciu Circle of Healing. Po tym zagraniu Rosjanin wrócił z bardzo trudnej dla niego sytuacji, po czym udało mu się wykończyć przeciwnika.

 

 

Russian FederationPavel Vs MexicoEmpanizado
Jade Druid BAN Jade Druid
Tempo Rogue 0 – 1 Tempo Rogue
Tempo Rogue 1 – 1 Highlander Priest
Highlander Priest 2 – 1 Highlander Priest
Evolve Shaman 3 – 1 Highlander Priest

Po tej wygranej Pavel znów awansował do najlepszej ósemki prestiżowego turnieju i jest na dobrej drodze do kolejnego zwycięstwa. Cocosasa i Baize to potencjalni przeciwnicy Empanizado w meczu o ćwierćfinał. Wszystkie spotkania 2017 HCT Summer Championship transmitowane są na żywo w języku angielskim z komentarzem duetów Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Polski komentarz mistrzostw zapewnia BlackFireIce.