JasonZhou awansował do półfinału HCT Summer Championship i pierwszy raz w historii turnieju HCT zobaczymy reprezentantów wszystkich czterech regionów w najlepszej czwórce.

Trzeci ćwierćfinał pomiędzy JasonemZhou i Oldoboyem zaczął się od długiego pojedynku Handlocków.  Małe różnice w obu deckach zadziałały na korzyść Chińczyka. Lich King, Drain Soul i Shadowbolt dały dużo więcej w od dwóch Dirty ratów i Tar Creepera. Ukrainiec nie miał też w swoim decku Twisting Nether, więc po zagraniu DK Gul'dana przez Jasona, musiał użyć dużo więcej zasobów. Obaj zawodnicy doszli do fatigue w tej samej turze. Oldboy chciał narzucić presje, zagrywając swoich stronników, ale zostali oni wyczyszczeni przez Siphon Soul i Drain Soul. W ten sposób Jason wygrał, pozostając z jednym punktem zdrowia.

Oldboy zagrał drugi mecz Handlockiem i tym razem poszło znacznie lepiej. Dwa Defile i Doomsayer w odpowiedzi na szybko zbudowany stół Szamana zablokowały szansę na skończenie gry z Bloodlustem. Dodatkowo kilka tur później Ukrainiec wyciągnął Doppelgangstera Dirty Ratem i doprowadził do wyniku 1-1. W dwóch kolejnych grach N'Zoth Warriorem nie miał jednak powodów do radości. Przeciwko Highlander Priestowi nie mógł jednocześnie stackować pancerza i radzić sobie z jednostkami przeciwnika, co skutkowało punktami życia w okolicach 30 przez całą grę. To zbyt mało by przeciwstawić się zabójczej kombinacji Velena, DK Anduina z darmowym heropower i kilka tanich kart.

JasonZhou przypieczętował awans, wygrywając Evolve Shamanem. Po pierwszej ewolucji został zagrany Brawl, ale Addled Grizzly, który pozostał po Bójce, pozwolił na odbudowanie stołu i zakończenie gry z Bloodlustem. Tym samym Jason został pierwszym Chińczykiem w top4 sezonowych mistrzostw 2017 i pojedzie na Mistrzostwa Świata 2017, by powalczyć o poprawienie dobrego wyniku sprzed roku. Pierwszy raz w historii zobaczymy też reprezentantów wszystkich regionów w najlepszej czwórce turnieju HCT, bo w ostatnim ćwierćfinale zagra dwóch Europejczyków.

ChinaJasonZhou VS UkraineOldboy
Jade Druid BAN Jade Druid
Handlock 1 – 0 Handlock
Evolve Shaman 1 – 1 Handlock
Highlander Priest 2 – 1 N'Zoth Warrior
Evolve Shaman 3 – 1 N'Zoth Warrior

 

Wszystkie spotkania 2017 HCT Summer Championship transmitowane są na żywo w języku angielskim z komentarzem duetów Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Polski komentarz mistrzostw zapewnia BlackFireIce.