JasonZhou został drugim ćwierćfinalistą Hearthstone Championship Tour Summer Championship po zwycięstwie w meczu wygranych grupy B.

Po świetnym występie i dojściu aż do półfinału Mistrzostw Świata Hearthstone 2016 JasonZhou jeszcze nie zakwalifikował się na tegoroczne Mistrzostwa Świata. Do pierwszego sezonowego turnieju HCT w tym roku nie udało mu się zakwalifikować, a wiosenne mistrzostwa zakończył z dwoma porażkami i podobnie jak wszyscy reprezentanci Chin, nie wyszedł z grupy. Dziś jednak może świętować awans do najlepszej ósemki HCT Summer Championship. Po pokonaniu Amyksa i Purple'a brakuje mu tylko jednego meczu, by mieć szansę na powtórzenie sukcesu z zeszłorocznych Mistrzostw Świata.

Mecz z Kanadyjczykiem zaczął od błyskawicznego zwycięstwa Evolve Shamanem już w piątej turze. Do tego czasu Purple nie znalazł żadnych tanich removali, co wykorzystał Jason, zagrywając Bloodlust w siedmiu stronników. Chińczyk powiększył przewagę, drugi raz pokonując Highlander Priesta. Tym razem Purple przez większość gry nie dobrał kluczowych kart, a jako Kapłan nie miał żadnej odpowiedzi na dwa smoki Jasona. Wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 3:0, ale w sytuacji której mógł wyczyścić stół, zdecydował się na zagranie Velena, przyjęcia dodatkowych obrażeń i stronnika na stole. Dziwną decyzję wykorzystał Purple, zdobywając pierwszy punkt.

Jason zachował się jeszcze gorzej w grze przeciwko Evolve Shamanowi.  Po zagraniu dwóch Evolve'ów na Doppelgangsterze na stole Kanadyjczyka pojawił się  Swamp King Dred, Stormwind Champion i Stormwatcher. Chińczyk mógł kupić sobie kilka kolejnych tur, jednak zamiast tego zagrał dwóch stronników, których pochłonęła umiejętność pasywna Króla. Mimo dwóch błędów, kosztujących dwie przegrane gry, JasonZhou podszedł ze spokojem do ostatniej gry, decydującej o awansie do ćwierćfinałów. Purple kolejny raz nie miał dziś szczęścia do Priesta i w mirror matchupie nie miał szans przeciwko świetnemu doborowi rywala.

JasonZhou jako drugi awansował do ćwierćfinału Hearthstone Championship Tour Summer Championship , natomiast Purple o miejsce w ósemce powalczy jutro ze zwycięzcą spotkania Amyks-Uya. Wszystkie spotkania 2017 HCT Summer Championship transmitowane są na żywo  w języku angielskim z komentarzem duetów Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Polski komentarz mistrzostw zapewnia BlackFireIce.