W swoim pierwszym meczu na HCT Summer Championship faworyt publiczności David „Dog” Caero został zmiażdżony przez Marco „Turna” Castiglioniego

Najciekawszy na papierze mecz fazy grupowej zaczął się od pojedynku Shudderwock Shamana Doga z Even Warlockiem Turny. Amerykanin szybko dobrał kluczowe karty takie jak Saronite Chaing Gang, Lifedrinker, Grumble czy Hemet, ale Turna cały czas zagrywał najsilniejszych stronników, tworząc presję. Dog popełnił błąd, zagrywając Volcano i Healing Rain w dość bezpiecznej sytuacji, co wykorzystał Turna, dogrywając na stół Twilight Drake'a i Hooked Reavera. Zawodnik Team Liquid kolejny raz nie zagrał najbardziej optymalnego ruchu, tracąc turę używajac Hex, zamiast zagrania Grumble'a. Jedna tura pozwoliła Włochowi dostawić Lich Kinga. Shudderwock miał szansę kupić jeszcze jedną turę, ale dwa zamrożenia Glacial Sharda wylądowały na portrecie Turny, który dokończył rywala i objął prowadzenie.

Otwarcie drugiej gry należało do Włocha, który dobrał dwa Wild Growthy i Nourish. Dog, grający Combo Priestem, próbował narzucić tempo zbuffowaną Shadow Asscendant, jednak rampa pozwoliła zagrać DK Malfuriona, wystackować Spellstone i zabić tę jednostkę. Kolejne tury były tylko oczekiwaniem na zagranie Ultimate Infestation, które zakończyło drugą partię na korzyść Turny.

W trzeciej grze Dog wrócił do Shudderwock Shamana, który teoretycznie powinien najłatwiej poradzić sobie z Odd Paladinem. W czwartej turze Dog postanowił  użyć Lighting Storm, ale Turna bez problemu odbudował stół dzięki dwóm sztukom Lost in the Jungle i ulepszonemu Hero Power. Zawodnik Team Liquid nie miał odpowiedzi, co dało Włochowi możliwość wzmocnienia stronników przy pomocy Level Up. Dog wiedział, że nie ma szans na powrót do gry, zagrał Shudderwocka bez żadnych okrzyków bojowych i poddał grę, przegrywając cały mecz 3:0.