Jedyny Polak w Hearthstone Championship Tour Summer Championship odpadł już w drugiej grze fazy grupowej, przegrywając z JasonemZhou i Uyą.

Amyks rozpoczął serie od pewnej  wygranej Cotrol Paladinem. Wiedząc, że Japończyk nie ma w swoim Zoolocku żadnego wyciszenia, zagrał dwa Spikeridged Steedy na Tiriona i przygotował lethal na kolejną turę. Uyi nie pomógł nawet DK Gul'dan i Polak zdobył pierwszy punkt. Amyks kontynuował grę taliami, które tylko on przygotował do mistrzostw. Quest Warrior drugi raz zmierzył się z Highlander Priestem. Tym razem Polak bardzo szybko skończył zadanie i dzięki temu zmusił rywala do zagrywania kart, bez obniżonego kosztu heropower. Na dodatek Kapłan nie miał żadnej odpowiedzi na Primordial Drake'a. Po użyciu Brawla Amyks miał dwa cele, w które mógł trafić z mocy specjalnej. 8 obrażeń poleciało w twarz Japończyka i Polak powiększył przewagę.

W mirrorze Highlander Priestów przez większość meczów Polak był w dobrej sytuacji, jednak długo nie mógł dobrać DK Anduina. Kiedy to zrobił i miał gwarantowany lethal w kolejnej turze, pozostawił na stole Akolitę bólu, który wraz z Velenem, Mindblastem i darmową mocą specjalną zapewnił Japończykowi zwycięstwo. Uya doprowadził do wyrównania po błyskawicznej grze Zoolockiem. Japończyk wykończył Amyksa po zagraniu Soulfire i Doomguarda, który szczęśliwie nie został wyrzucony z jego ręki. Starcie zamykające serie od początku było pod kontrolą Uyi. Kontrola stołu i duże obrażenia zadawane od pierwszej tury nie pozwoliły Polakowi na żadną odpowiedź i w mistrzostwach kolejną szansę wywalczył sobie Uya.

Amyks kończy debiut na imprezie tej rangi po porażkach z Uyą i JasonemZhou. Polak przygotował najbardziej oryginalne decki mistrzostw, jednak to nie wystarczyło, by awansować z grupy. W swoim następnym występie Uya podejmie Purple'a w walce o awans do ćwierćfinału. Wszystkie spotkania 2017 HCT Summer Championship transmitowane są na żywo w języku angielskim z komentarzem duetów Kibler i Frodan, TJ Sanders i Admirable oraz Sottle i Raven. Polski komentarz mistrzostw zapewnia BlackFireIce.

PolandAmyks Vs JapanUya
Jade Druid BAN Jade Druid
Control Paladin 1 – 0 Zoolock
Quest Warrior 2 – 0 Highlander Priest
Highlander Priest 2 – 1 Highlander Priest
Highlander Priest 2 – 2 Zoolock
Highlander Priest 2 – 3 Tempo Rogue