Kacper „a83650” Kwieciński zwyciężył z Bloodtrailem w rewanżowym pojedynku grupy B HCT Summer Championship i awansował tym samym do najlepszej ósemki turnieju!

Początek meczu należał do Kacpra, grającego Taunt Druidem przeciwko Recruit Hunterowi. Dwa Wild Growthy wsparte Nourishem pozwoliły bardzo szybko wprowadzić do gry Master Oakhearta. Smoki z Dragonhatchera, Trogg Gloomeater i Ironwood Golem stworzyły barierę nie do przejścia nawet dla ogromnych jednostek Recruit Huntera. Bloodtrail popełnił też błąd, odkrywając Kelesetha, którego buff nie mógł zadziałać. Tajwańczykowi nie pomógł nawet silence użyty na Hadronox, a po jej wskrzeszeniu i zniszczeniu Kostką, Polak zakończył partię i wyszedł na prowadzenie.

Po przegranej Bloodtrail zdecydował się zmienić deck na Even Warlocka, podczas gdy Polak wybrał CubeLocka. Początkowe tury to dociąganie kart i szukanie Mountain Gianta z obu stron. Turę przed potencjalnym zagraniem go przez Tajwańczyka, a83650 wystawił Doomsayera i w kolejnej turze ponowił zagranie, by to jego Gigant pojawił się na stole pierwszy. Dzięki temu skopiował go Faceless Manipulatorem, skrócił wcześniej wystawionym i zyskał przewagę. Even Warlock nie miał jednak problemu z odbudowaniem stołu, zwłaszcza gdy Polak musiał zagrywać Voidlorda z ręki. Po zagraniu DK Gul'Dana wskrzesił 1 Doomguarda, Voidlorda i trzy Voidwalkery. Bloodtrail wyczyścił stół Black Knightem i Death and Decay z Lich Kinga. Pojawienie się w grze DK Gul'Dana po stronie Tajwańczyka, zmusiło reprezentanta Polski do ataku. Do zwycięstwa zabrakło tylko jednego punktu obrażeń, ale żadna z pozostałych w decku kart nie była w stanie zagwarantować takowego i Bloodtrail mógł cieszyć się z remisu.

Bloodtrail wrócił do Recruit Huntera. Kacper znalazł pierwszego Mountain Gianta, który został skontrowany przez Hunter's Mark i zagranego wcześniej Fire fly. Tajwańczyk próbował przyspieszyć Seepin Oozeling, ale również został skontrowany przez Spellbreakera. Dwa Voidlordy w ósmej i dziewiątej turze, wsparte Dk Gul'Danem nie pozwoliły przebić się do portretu, a ściana prowokacji z Doomsayerem dała Kacprowi możliwość przejęcia pełnej kontroli nad stołem przez Doomguarda z Possesed Lackeya i dwóm Kostkom i podobnie jak w pierwszym meczu 2018 HCT Summer Championship, kiedy Polakowi został Control Priest przeciwko Taunt Druidowi i Recruit Hunterowi Bloodtraila.

Tajwańczyk próbował wrócić do gry z teoretycznie łatwiejszym matchupie. Tym razem gra wyglądała zgoła odmiennie od tej sprzed dwóch dni. Bloodtrail nie dobrał żadnej rampy. a83650 zagrał Skulking Geista, kluczową kartę w tym pojedynku. Dodatkowo DK Anduin został idealnie skontrowany przez DK Anduina. Piękne rozdanie Polaka zakończone zostało w najlepszy możliwy sposób. Twilight Acolyte w połączeniu z Cabal Shadow Priest pozwoliło ukraść Hadronox Bloodtraila, który w tym samym momencie poddał grę i odpadł z mistrzostw!

Awans do najlepszej ósemki HCT Summer Championship to największy sukces polskiego zawodnika od czasu Loyana, który podczas 2016 HCT Europe Spring Championship zagrał w półfinale, by tam przegrać z późniejszym tryumfatorem, Thijsem. Ćwierćfinał już zapewnił Kacprowi 12 500 dolarów oraz 15 punktów HCT, ale stawka kolejnego meczu jest znacznie większa. Czterech najlepszych zawodników zyskuje miejsce na najważniejszym turnieju w sezonie HCT, Mistrzostwach Świata Hearthstone 2018!  Ćwierćfinały zaplanowane są na godzinę 17.30, a ich przebieg możecie oglądać na  oficjalnym kanale Hearthstone.