Kacper „a83650” Kwieciński przegrał w pierwszym meczu HCT Summer Championship z Bloodtrailem i musi wygrać teraz dwa spotkania z rzędu, by awansować do fazy pucharowej turnieju.

Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Polaka. Bloodtrail grający Even Warlockiem szybko stworzył silny stół oraz miał odpowiedzi na wszystkie zagrania Kacpra. Spellbreaker nie pozwolił na użycie Agonii Hadronox, a Sleepy Dragon, który miał powstrzymać stół Tajwańczyka, został zniszczony Black KnightBlem. A83650 mógł kupić dodatkową turę w poszukiwaniu Kostki lub Naturalize, wybrał jednak zagranie tylko jednej sztuki Branching Paths, co pozwoliło przeciwnikowi zbić zdrowie do zera przy pomocy stronników ze stołu oraz Hellfire.

Kacper wyrównał po wygranej CubeLockiem przeciwko Taunt Druidowi BloodTraila. Gra wyglądała jeszcze bardziej przekonująco niż poprzedni tryumf Tajwańczyka. Zawodnik Illuminar Gaming w idealnym momencie zagrał Umbrę z Lackeyem, tworząc ścianę nie do przejścia, z którą Druid bez stołu nie mógł sobie poradzić. Rywal próbował ratować się szybkim zbudowaniem ściany prowokacji i kolejnej dzięki  Hadronox, ale Doomguard, Mountain Giant i Hellfire pozwoliły dokończyć Druida i doprowadzić do wyniku 1:1.

Trzecia gra to mirror matchup przegranych wcześniej Taunt Druidów. Bloodtrail szybko zdobył dodatkowe kryształy many i zdobył przewagę na stole przy pomocy Dragonhatchera. Przez większą część meczu był w lepszej sytuacji, ale błąd w jednej turze i późno dobrany Lich King pozwoliły Kacprowi wrócić do gry, który świetnie poprowadził deck i był w stanie cały czas przywracać do życia Hadronox ze stołem pełnym prowokacji, w przeciwieństwie do jego rywala, wyrzucającego najważniejsze karty dla zdobycia chwilowej przewagi. Kacper perfekcyjnie wszedł w fazę fatygi, idealnie wykorzystując Frostmourne oraz Naturalize i pierwszy raz wyszedł na prowadzenie w tym meczu.

Zawodnik Illuminar Gaming musiał wygrać już tylko Control Priestem, a taliami Bloodtraila były Recruit Hunter i Taunt Druid. Tajwańczyk zaczął od trudniejszego matchupu i próbował wygrać Łowcą. Obaj zawodnicy szybko zagrali swoich Death Knightów i   gra spowolniła na kilka tur. Kiedy Kacper uzyskał przewagę na stole, zdobył trzy Mind Blasty i wydawało się, że zwycięstwo jest blisko, Tajwańczyk odkrył dwie bestie z Lifestealem i był w stanie wrócić do trzydziestu punktów zdrowia, by następnie dokończyć grę Hydrą.

W ostatniej grze a83650 nie miał już zbyt wiele do powiedzenia. W przegrywającym matchupie jego przeciwnik dobrał wszystko, czego potrzebował. Szybka rampa pozwoliła zagrywać prowokacje z Lich Kingiem na czele, Oakharta oraz Hadronox, Witching Hour i Kostki. Na tak świetny draw nie Kacper nie mógł w odpowiedzieć w żaden sposób mimo trzech Psychic Screamów, Alexstrazy i DK Anduina. Przegrana w tym meczu bardzo utrudnia szansę awansu Polaka do następnej fazy turnieju. W kolejnych dwóch spotkaniach będzie musiał pokonać pokonanego w drugim pojedynku grupy B pomiędzy YuYi, a Nalguidanem, a następnie z lepszym z pary wygranych pierwszych spotkań. Całe rozgrywki możecie śledzić na żywo  na oficjalnym kanale PlayHearthstone  lub z polskim komentarzem na kanale   „BlackFireIce”.