David „JustSaiyan” Shan wygrał swoje ćwierćfinałowe spotkanie na HCT Fall Championship przeciwko Thomasowi „Sintolol” Zimmerowi i zapewnił sobie występ na Mistrzostwach Świata 2018!

Pierwsza partia była lekko faworyzowana dla Sintolola, który wybrał EvenLocka przeciwko Malgos Druidowi JustSaiyana. Idealne rozdanie z dwoma Vulgar Homunculusami i  Mountain Giantem zostało zatrzymane przez Naturalize, który przy okazji spalił DK Guldana. Sintolol dograł drugiego Mountain Gianta, co ponownie skontrował jego przeciwnik, rzucając Spreading Plague z Arcane Tyrantem i jego 3/4 kopią stworzoną przez Flobbidinousa Floopa. Odpowiedzią okazał się Twilight Drake wzmocniony, wraz z Mountain Giantem, przez Sunfury Protector. Starfall z drugą sztuką Naturalize pozwoliły Amerykaninowi wyczyścić stół, ale Sintolol nie miał problemów z powrotem do gry dzięki Dread Infernalowi, Shroom Brewerom i Gennowi. Presja tworzona przez dużych stronników okazała się zbyt duża nawet po zagraniu DK Malfuriona i Ultimate Infestation. JustSaiyan próbował czyścić stół, używając Spellstone'a Druida oraz Swipe'a, ale zaraz po tym zawodnik Team Genji dorzucił Lich Kinga. Anti-Magic Shell w trzech stronników pozwolił dokończyć rywala i wyjść Sintololowi na prowadzenie.

W drugiej grze JustSaiyan pozostał przy swoim Malygos Druidzie, który musiał zmierzyć się z Odd Rougiem Sintolola. Dobry start w postaci dwóch Wild Growthów i Nurisha pozwoliły na szybkie zagranie Spreading Plague w pięć stronników rywala i skurecznie go zatrzymać. W kolejnej turze zawodnik Tempo Storm dorzucił DK Malfuriona, wspartefo monetą i Swipem, czyszcząc stół i kupując turę do zagrania Ulitmate Infestation, po której użyciu Sintolol poddał grę i stan spotkania się wyrównał. Kolejne starcie Odd Rouge'a również nie okazało się bardzo szczęśliwe dla Niemca. Brak jedynki zmusił go do skończenia pierwszej tury i użycia monety z Vicious Fledgingiem, który został wyczyszczony kombinacją Hunter's Mark i Candleshotem. Sintolol dograł drugiego Fledginga, ale w ręce Amerykanina czekał jeszcze jeden Hunter's Mark. Witchwood Grizzly zagrany w piątej turze zmusił Niemca do zrzucenia pierwszego wzmocnienia broni i zbicia całego stołu. Sintolol nie uderzył portetu przeciwnika do ósmej tury, kiedy na stole pojawiła się Kathrena Winterwisp wyciągająca drugiego Grizzly i ostatecznie zatrzymując agresję Łotra.

Trzeci pojedynek Odd Rougiem i po raz drugi Sintolol rozpoczął bez stronnika za jeden many, tym razem przeciwko EvenLockowi. King Mukla zagrany w trzeciej turze pozwolił spalić jedna kartę, ale przy słabym starcie Shroom Brewer nie był tym, czego szukał Sintolol. JustSaiyan skontrował Giggling Inventor grając Mossy Horror, w następnej turze wspartego Mountain Giantem i Sunfory Protector. Dire Mole, Vilespiny SLayer i Coldblood umożliwiły Niemcowi wyczyszczenie dużych stronników i zadawanie kolejnych obrażeń w portret, ale tym razem został zatrzymany przez Defile. W następnych turach Sintolol nie dobrał żadnych dużych kart do odbudowania stołu i to JustSaiyan wygrał pojedynek, zwyciężając tym samym całe spotkanie, co dało mu miejsce w najlepszej czwórce rozgrywek i co najmniej 20 000 dolarów oraz 20 punktów HCT, ponadto wystąpi na Mistrzostwach Świata 2018!