W ostatnim meczu grupy A fazy pucharowej HCT Europe Fall Playoffs Mikołaj „Mikolop” Dudek przegrał z Hatulem i nie udało mu się zakwalifikować na HCT Fall Championship.

Po pierwszym dniu turnieju rozgrywanego w systemie szwajcarskim z pięciu polskich zawodników tylko Mikolop oraz Łukasz „Lucken” Szczypiór mieli szansę na awans do kolejnej rundy, kończąc z wynikiem 5:1. Mikołajowi udało się pokonać między innymi Inera i BunnyHoppora, a Łukasz zatrzymał AKAWondera i Vipera. Obu graczom zwycięstwo w ostatniej rundzie swissa dawało miejsce w najlepszej ósemce, ale w pojedynkach z Moyenem i Silvorsem lepsi okazali się przeciwnicy. Pomimo tego Mikolopowi udało się awansować dalej dzięki najlepszemu drugiemu tiebreakerowi.

W drugiej fazie rozgrywek zawodnik Solo Gaming trafił do grupy A wraz z Hatulem i Renmenem. W meczu inicjującym fazę turniejową Mikołaj pokonał Hatula i trafił do pojedynku wygranych, w którym lepszy okazał się Renmen. Porażka z Rosjaninem zepchnęła Mikolopa do meczu przegranych, gdzie ponownie zmierzył się z Izraelczykiem. Decydujący pojedynek rozpoczął się od zwycięstwa Togwaggle Druida Hatula, który po rampie w drugiej turze mógł zatrzymać stół ZooLocka. Polak wyrównał po równie szybkim zwycięstwie Token Druidem, który po rozbudowie stołu oraz dwóch Savage Roarach nie dał żadnych szans Secret Hunterowi.

Dużo ciekawsza była gra trzecia, w której Recruit Hunter Polaka zmierzył się z Odd Control Warriorem. Obaj zawodnicy szybko dobrali swoich Death Knightów i Kostki, co przyspieszyło grę. Dwa Brawle pozwoliły Izraelczykowi zatrzymać rozpędzającego się Huntera oraz zdobyć lekką przewagę na stole. Mikolop wrócił do spotkania dzięki dwóm Zombestiom opartym na Cave Hydrze. Pierwsza połączona z Szarżą i Trucizną umożliwiła skrócenie stołu rywala, a kolejna, połączona z Kradzieżą życia uratowała Rexxara i przedłużyła grę. Kolejne Zombestie dały przewagę i po wyczerpującym pojedynku doprowadziły do zwycięstwa.

W dwóch kolejnych grach Mikolop nie miał jednak dobrych matchupów. Najpierw Odd Control Warrior bez problemu zatrzymał Zoolocka. Następnie Secret Hunter ze świetnym rozdaniem w postaci Candle Shota, Wandering Monster i Spellstone'a Łowcy dały Izraelczykowi możliwość kontroli stołu i łatwego zwycięstwa nad Zoolockiem.

Mikolopowi debiutującemu w europejskich playoffach zabrakło tylko jednej gry do awansu na HCT Fall Championship, ale debiut w rozgrywkach HCT z pewnością może zaliczyć do udanych. Polak wróci z Pragi jako szósty najlepszy zawodnik, inkasując 5 500$ oraz 10 punktów HCT. Wśród 32 najlepszych zawodników znalazł się również Lucken, który za 10 miejsce w swissie otrzyma 7 punktów HCT i 4 000$ oraz Kacper „a83650” Kwieciński z miejscem 23 i sześcioma punktami HCT. Na HCT Fall Championship Europa będzie reprezentowana przez Hatula, Renmena, Moyena i zwycięzcę ostatniego pojedynku Sintolola, lub Silvorsa.