Frank „Fr0zen” Zhang wygrał w pierwszym półfinale Mistrzostw Świata Hearthstone 2017 i już niedługo zmierzy się ze zwycięzcą drugiego półfinału o 250 000 dolarów i tytuł Mistrza Świata Hearthstone.

Na otwarcie ostatniego dnia Mistrzostw Świata Hearthstone zobaczyliśmy pierwszy półfinał, w którym starli się Jason „JasonZhou” Zhou, otwierającym pojedynek z Tempo, i Frank „Fr0zen” Zhang  wraz z CubeLockiem. Chińczyk dobrał na rękę startową zarówno Kelesetha, jak i Patchesa. Southsea Deckhand został pożarty przez Golakkę, do której dostawiony był Doomsayer, co kupiło Frozenowi jedną turę. Tani Corridor Creeper narzucił dużą presję, zwiększona w kolejnej turze przez Patchesa wzmocnionego Bonemare. Leeroy z Shadowstepem zostawił Amerykanina na jednym punkcie zdrowia, a Fr0zen bez żadnej prowokacji i leczenia stracił pierwszy punkt.

Druga gra to Highlander Priest Jasona i Highlander Dragon Priest Fr0zena. Kilka pierwszych tur potoczyło się standardowymi torami i obaj zawodnicy starali dobrać się najważniejsze części kombinacji. Fr0zen szybko zdobył DK Anduina, dodatkowo Curious Glimmerroot i Duskbreaker zagrany w tempo pozwoliły obić rywala. Obrażenia tych jednostek i kilku ataków mocą specjalną DK Anduina pozwoliły Amerykaninowi zakończy pojedynek Prophet Velenem z dwoma Mind Blastami i wyrównać stan półfinału.

Równie dobrze poszła mu kolejna gra. Tym razem gracze starli się Jade Druidem i Aggro Druidem. JasonZhou znów dobrał Patchesa, podczas gdy jego przeciwnik dostał świetne rozdanie w postaci rampy, dwóch Brranching Paths, Swipe'a i Spreading Plague.  Fr0zen bez problemów kontrolował stół, na który jego przeciwnik nie dostał żadnego wzmocnienia. Jasonowi nic nie dały nawet dwie Living Many i musiał poddać walkę.

W czwartym starciu obaj zaczęli z dobrym rękami. Raza, Kazakus i Psychic Scream musiały zmierzyć się z bronią Warlocka, DK Gul'Danem, Voidlordem i jedną kostką. Highlander Priest Jasona po kilku turach dobrał również DK Anduina i bardzo zbliżył się do doprowadzenia do remisu. Brak Velena uniemożliwił mu zabicie przeciwnika w jednej turze, więc wcześniej skupił się na czyszczeniu stołu i wbijaniu kilku obrażeń w każdej turze.

Jason wiedział jednak, że w ostatniej grze nie jest faworytem. Aggro Druid jest jednym z najlepszych matchupów CubeLocka i tylko świetne dobranie połączone z dobrą grą i bardzo słabym podejściem CubeLocka może zapewnić zwycięstwo. Na jego nieszczęście Fr0zen dobrał najważniejsze karty w postaci leczenia i obrażeń obszarowych. Jasonowi udało się zbić zdrowie rywala do trzech punktów życia, ale dwie sztuki Mistress of Mixtures i dwie sztuki Darck Pact przywróciły Amerykaninowi zbyt dużo zdrowia i to on awansował do finału Mistrzostw Świata Hearthstone 2017!

JasonZhou drugi rok z rzędu kończy swój udział w najważniejszych rozgrywkach w Hearthstone'a. Rok temu w meczu o awans do finału przegrał z Pavelem. Fr0zen czeka na swojego rywala, którego wyłoni spotkanie Surrendera z Tomem60229.