Po pierwszym dniu 2017 HCT Europe Summer Playoffs reprezentujący Polskę Amyks ma ogromną szansę na awans do najlepszej ósemki turnieju.

Po sześciu rundach systemu szwajcarskiego pierwszego dnia 2017 HCT Europe Summer Playoffs Amyks ma na koncie tylko jedną porażkę i nawet jeśli przegra w ostatnim spotkaniu, wciąż będzie miał wielką szansę na awans do najlepszej ósemki w Europie. Po drodze do tego świetnego wyniku pokonał między innymi Czecha Rastafisha, Francuza Yogga i Węgra Zridexa. Jedynym zawodnikiem, który pokonał Polaka, okazał się aktualny mistrz świata Pavel.

Przed ostatnią rundą swissa Amyks posiada najlepsze tiebreakery i nawet  jeśli przegra ostatnie spotkanie przed fazą pucharową, powinien nie mieć problemów w znalezieniu się w najlepszej ósemce. Awans do kolejnej rundy został wyceniony przez Blizzard na 5 000 dolarów. Dodatkowo zawodnicy powalczą o przejście do najlepszej czwórki, co będzie premiowało miejscem na trzeci, letni przystanek HCT  Championship 2017.

Wśród siedemdziesięciu siedmiu uczestników 2017 HCT Europe Summer Playoffs Zobaczyliśmy niestety tylko dwóch Polaków. Oprócz fenomenalnego występu Amyksa swoich sił próbował Loyan. Po dwóch pierwszych meczach nie miał już szans na zakończenie turnieju z dobrym wynikiem i  zrezygnował z udziału w dalszych meczach.

Ostatnia runda systemu szwajcarskiego i cała faza pucharowa będzie transmitowana na oficjalnym kanale Hearthstone'a.