Właśnie zakończył się pierwszy dzień DreamHack Winter 2016. W rozgrywanym w Jönköping turnieju Hearthstone udział wzięło trzech Polaków, lecz najlepszy wynik  – nie przegrał żadnego spotkania – osiągnął reprezentant Complexity, Loyan!

Dziś (24.11) ruszyła tegoroczna odsłona organizowanego w Szwecji DreamHack Winter 2016. W turnieju, którego pula nagród wynosi 27 500 USD, chęć udziału wyraziło blisko 200 osób. Pośród śmiałków nie mogło zabraknąć Polaków, którzy stawili się w następującym gronie: Mateusz „Loyan” Roszkowski, Tomasz „Izual” Oleszczyk oraz Kacper „A83650” Kwieciński.

Niestety, pierwszego dnia z turniejem definitywnie pożegnał się były zawodnik Illuminar Honor Gaming, Izual. Choć Tomek wygrał swoje pierwsze spotkanie, w którym zmierzył się z Julienem „Cydonia” Perraultem, niestety jego dalsze gry nie należały do najlepszych. Po dwóch porażkach z wynikiem 1:3 zdecydował się opuścić główną imprezę, by spróbować swych sił podczas side eventu.

Loyan oraz A83650 zdołali zaprezentować się znacznie solidniej. Po pierwszym dniu bilans rozgrywek Kacpra wynosi 4:2, co wygląda obiecująco pod względem walki o awans do kolejnej rundy. W jeszcze lepszej pozycji znajduje się Mateusz, który jako jeden z trzech zawodników nie przegrał ani jednego spotkania.

Transmisja zmagań w ramach Hearthstone Grand Prix DreamHack Winter wznowiona zostanie już jutro od godziny 12:00.