Raphael „BunnyHoppor” Peltzer wygrał z Kacprem „a83650” Kwiecińskim finale HCT Summer Championship i został pierwszym w 2018 roku sezonowym mistrzem HCT.

Finał HCT Summer Championship otworzył pojedynek Control Priesta a83650 z Shudderwock Shamanem Raphaela. Obaj zawodnicy skupili się na doborze kart. Kacprowi udało się zagrać DK Anduina skompletować trzy Mind Blasty, ale w tym samym czasie BunnyHoppor zagrał już wszystkie części potrzebne do zwycięstwa Shudderwockiem. Drugi matchup, Control Mage kontra CubeLock, również lekko faworyzował Niemca. Gluttonous Ooze z topdecku niszczący Skull of the Man'ari skutecznie powstrzymał potencjał CubeLocka zawodnika Illuminar Gaming, w którego ręce pojawiły się dwa Doomgardy i Voidlord. Bunny długo nie mógł jednak dobrać DK Jainy. Kacper zagrał DK Gul'Dana, przez co sytuacja w grze zdecydowanie się poprawiła. Polakowi udało się zagrać Carnivorous Cube w Doomguarda, na co Bunny nie miał odpowiedzi, ponieważ zagrał już obie Polimorfie. Prince Taldaram zagrany na Kostkę i Lord Godfrey rozbijający obie jednostki, pozwoliły na stworzenie czterech Doomguardów i zbiciu zdrowia Maga do zera.

W kolejnej potyczce a83650 grający Control Priestem, od początku próbował przejąć inicjatywę i jak najszybciej atakować przeciwnika i znaleźć DK Anduina. Po zagraniu pierwszego Psychic Screama Bunny zdecydował się zagrać Dragoncaller Alannę, która wraz z trzema smokami i Skulking Geistem, ponownie została wtasowana do talii, w celu opóźnienia dobrania DK Jainy. Kacper miał już w ręce trzy Mind Blasty, ale jego przeciwnik kolejny raz dobrał z topdecku kluczową w tej walce DK Jainę. Water Elementale pozwoliły wyjść zawodnikowi SK Gaming spoza zasięgu obrażeń Kapłana i ponownie wyjść na prowadzenie. Ostatnia potyczka turnieju to już jednostronne zwycięstwo Bunny'ego. Dwa Mountain Gianty, bez odpowiedzi w postaci Naturalize, w początkowej fazie rozgrywki nałożyły zbyt dużą presję, na którą Druid nie miał żadnej odpowiedzi i spotkanie zakończyło się wynikiem trzy do jednego dla Niemca.

Po czterech dniach wyczerpujących zmagań zawodnik SK Gaming wyjedzie z Blizzard Areny w Los Angeles z tytułem sezonowego mistrza HCT, bogatszy o 50 000 dolarów i 30 punktów HCT. a83650 wygrał 40 000 dolarów i 25 punktów, ponad to wraz z Torbenem „Viper” Wahlem i Davidem „killinallday Acostą zapewnili sobie udział w 2018 Hearthstone World Championship.