Kacper „a83650” Kwieciński awansował do najlepszej czwórki HCT Summer Championship i jako pierwszy Polak w historii zagwarantował sobie udział na Mistrzostwach Świata Hearthstone!

Pierwszy ćwierćfinał HCT Summer Championship został zapoczątkowany pojedynkiem dwóch mało popularnych decków. Kacper grający CubeLockiem zmierzył się ze Spiteful Druidem XiaoT. W fazie grupowej ten deck zapewnił mu szybkie zwycięstwo przeciwko Viperowi, po Kelesethcie w drugiej turze i świetnych Spiteful Summonerach. W pierwszej grze ćwierćfinału nie mógł jednak zrobić nic. Tanie jednostki nie stanowiły wyzwania dla clearboardów Warlocka. Chińczyk nie mógł również dobrać ani Spiteful Summonerów, ani Ultimate Infestation, a dwa Mountain Gianty wsparte Doomguardem wyprowadziły na prowadzenie zawodnika Illuminar Gaming.

Następna partia ułożyła się równie dobrze dla a83650. Szybka rampa pozwoliła zagrać Lich Kinga i Dragonhatchera odpowiednio w piątej i szóstej turze, dodatkowo jego przeciwnik popełnił błąd i stracił monetę, nie robiąc z niej żadnego użytku. XiaoT walczył o stół, świetnie wykorzystując Houndmaster Shawa. Nie miał jednak odpowiedzi na Cube'a w Cube'a w Sleepy Dragona. Chińczyk próbował jeszcze wrócić do gry dzięki bestiom z DK Rexxara, ale Witching Hour w Naturalize nie pozostawił opcji innej niż powiększenie przewagi Polaka.

Xiaot powrócił do talii Spiteful Druida, podczas gdy Kacprowi pozostał tylko Control Priest. Przez kilka początkowych tur Chińczyk próbował zdobyć przewagę na stole tanimi jednostkami, czekając na Spiteful Summoner. Po jej zagraniu na stole pojawił się Deathwing, skontrowany przez DK Anduina. Polak przez długi czas nie mógł zdobyć drugiego Mind Blasta, ale dwie sztuki Psychic Scream i Divine Hymn kupił odpowiednio dużo czasu. A83650  nie musiał nawet dobrać  zaklęcia zadającego pięć obrażeń, ponieważ lethal umożliwiły kreatury ze stołu.

Zwycięstwo w ćwierćfinale i awans do najlepszej czwórki  HCT Summer Championship oznacza dla Kacpra miejsce w Mistrzostwach Świata Hearthstone 2018, co jest największym osiągnięciem zawodnika z Polski w historii. To jednak nie koniec emocji! Jeszcze dziś zawodnik Illuminar Gaming powalczy o tytuł  mistrza Letnich Mistrzostw HCT i 50 000 dolarów. W kolejnym meczu zmierzy się z wygranym drugiego ćwierćfinału, Jinsoo lub Killinallday. Ostatni dzień Mistrzostw możecie obserwować na żywo na kanale PlayHearthstone.