Frederik „Hoej” Nielsen  wygrał w pierwszym półfinale 2017 HCT Spring Championship i w finale zagra ze zwycięzcą meczu Neirea-Kolento.

W pierwszym półfinale 2017 HCT Spring Championship Frederik „Hoej” Nielsen  pokonał Anthony'ego “Ant” Trevino i awansował do finału turnieju, w którym zagra z wygranym meczu Neirea-Kolento. Duńczyk zapewnił już sobie udział w Mistrzostwach Świata 2017 i 40 000 dolarów, a w finale powalczy o dodatkowe 20 000 dolarów.

Dania

Denmark Hoej

vs.

Stany Zjednoczone

Ant United States

Po raz kolejny Hoej nie dał dużych szans rywalowi, nie pozwalając Antowi wygrać żadnej partii. Duńczyk utorował sobie drogę do awansu, wygrywając trzy szybkie gry Murloc Paladinem, Pirate Warriorem i Quest Rougiem. W trzech pojedynkach Ant nie był nawet blisko zwycięstwa, w każdej z nich szybko tracąc kontrolę na stole i pozwalając rywalowi błyskawicznie pozbawiać się punktów zdrowia.

40 000 dolarów za awans do finału 2017 HCT Spring Championship to więcej, niż gracz Planet Odd zarobił przez całą karierę. W finale rozgrywek zmierzy się z wygranym spotkania Neirea kontra Kolento i powalczy o dodatkowe 20 000 dolarów. Oprócz tego Duńczyka zobaczymy w Mistrzostwach Świata 2017.