Jeszcze nie skończył się okres przed rozpoczęciem rozgrywek sezonowych w Heroes of the Storm, a już Blizzard ogłosił wszystkie szczegóły dotyczące sezonu pierwszego, łącznie z nagrodami, jakie będziemy mogli za nie dostać.

Najważniejszą informacją dotyczącą sezonu pierwszego jest czas jego trwania – zacznie się on już dziś – 15 czerwca 2016 r., a skończy po około 10 tygodniach – 23 sierpnia 2016 r (z możliwą różnicą do paru dni, w zależności od regionu). A o co walczymy? O klasyczny zestaw – złoto, portret i wierzchowce.

Jak już wiadomo, od pierwszego sezonu będzie obowiązywał znany z League of Legends ranking: brąz -> srebro -> złoto -> platyna -> diament -> mistrz -> arcymistrz, natomiast każdy poziom rankingowy będzie składał się z pięciu dywizji (np. brąz V -> brąz IV -> brąz III -> brąz II -> brąz I -> srebro V). Można również przyrównać to do rang graczy z aktualnego sezonu, a wtedy jedna dywizja będzie równa dwóm rangom ze starego systemu (np. Ranga 47-48 będzie odpowiednikiem Brązu IV, a Ranga 5-6 będzie odpowiednikiem Diamentu III).

A jak i co dokładnie możemy otrzymać za uczestnictwo w pierwszym sezonie?

  1. Portret – dostaniemy go za osiągnięcie danej dywizji – np. za srebro otrzymamy Srebrny portret ligi bohaterów itd. Dodatkowo drugi portret możemy dostać za osiągnięcie tego samego w lidze drużynowej.
    Portrety HotS _ S1 _ 1

    Portrety – nagrody za ligę drużynową w pierwszym sezonie Heroes of the Storm

  2. Złoto – za osiągnięcie srebrnej dywizji otrzymamy 750 złota. Za każdy poziom wyżej – kolejne 250 złota (np. za platynę otrzymamy 1250 złota, a za arcymistrza – 2000). Za grę w lidze drużynowej dostajemy kolejne złoto (np. za złoto w lidze bohaterów otrzymamy 1000 złota + za srebro w lidze drużynowej otrzymamy 750 złota – dostaniemy więc go w sumie 1750).\
  3. Wierzchowice – w pierwszym sezonie czekać na nas będzie Jaszczur Żywiołów – otrzymać go będziemy mogli za platynę w lidze bohaterów (odpowiednik rangi 20+) lub srebro w lidze drużynowej (odpowiednik rangi 40+).  Za przekroczenie bariery diamentu i dostanie się do rangi mistrzowskiej (w lidze bohaterów bądź też drużynowej) otrzymamy również lepszą wersję tego wierzchowca – Epickiego Jaszczura Żywiołów.