2 czerwca 2015 roku swoją premierę miała gra Heroes of the Storm. Od tego czasu powstało 16 nowych bohaterów, 4 nowe pola bitew, masa skórek, wierzchowców, a w Polsce i na całym świecie zorganizowano dziesiątki turniejów o naprawdę znaczące nagrody.

Blizzard tylko delikatnie napomknął, co tak naprawdę w Heroes of the Storm w ciągu ostatniego roku się wydarzyło. Więc zapraszam na krótką analizę z mojej strony.

  • Bohaterowie

W dniu premiery Heroes of the Storm, do gry weszła również Johanna. Następnie pulę bohaterów uzupełniali: Rzeźnik, Leoryk, Kharazim, Rexxar, Por. Morales, Artanis, Czo i Gal, Lunara, Szarogrzywy, Li-Ming, Xul, Dehaka, Smuga i Chronia. W sumie powstało więc 6 bohaterów z Diablo, 6 bohaterów z Warcrafta, 3 bohaterów ze StarCrafta oraz jeden z Overwatcha. Ukazano nam potrzebę większej różnorodności zabójców oraz tanków – tych powstało kolejno 7 i 6, podczas gdy szeregi Nexusa zasiliło zaledwie dwóch supportów i jeden specjalista.

  • Turnieje

Od samego początku istnienia gry (pierwszy turniej rozegrano już 8,5 miesiąca przed oficjalną premierą!) w Heroes of the Storm rozegrano aż 313 notowanych turniejów z łączną pulą nagród równą $4 021 204,06 (~15 767 000 zł), co umieszcza ją na 10. miejscu największych turniejowych tytułów! Dwa największe z nich to BlizzCon 2015 oraz Heroes Spring Global Championship 2016 – w puli każdego znajdowało się pół miliona dolarów. Najwięcej na turnieju zarobili (jako pojedynczy gracze): Tae Jun 'merryday' Lee oraz Jung Hyeog 'sake' Lee – koreańscy gracze, którzy zgarnęli na turniejach już ~$92 700. Na liście 100 najlepiej zarabiających graczy na turniejach Heroes of the Storm znajduje się też kilku polaków – na najwyższej,  33. lokacie znajduje się Adrian 'adrd' Wójcik, który na turniejach HotSa zdobył ~$35 500 (~139 000 zł).

  • Obchody rocznicy

Blizzard chcąc podziękować graczom za świętowanie rocznicy ma dla nich drobne nagrody:

  • W dniach od 2 do 14 czerwca podstawowe doświadczenie otrzymywane za mecze będzie zwiększone o 50%
  • Każdy kto zaloguje się do gry w dniach od 2 do 14 czerwca otrzyma specjalny urodzinowy portrethots_icon_rocznica
  • Dla tych którzy chcą nadrobić zaległości i powrócić do gry w sklepie pojawił się do kupienia zestaw: ósemka bohaterów (Arthas, Sierżant Petarda, Porucznik Porales, Uther, Xul, Rzeźnik, Kerrigan i Artanis) + Rumak bojowy Tyraela + gratis Stymulator na 7 dni
  • Za każdy zakup w sklepie za prawdziwe pieniądze od 2 czerwca zostanie przyznawany wierzchowiec – Piekielny Koziołek. Jednak z racji tego, że poprzedni wierzchowiec – Śmiały Koziołek – znika z Nexusa dopiero 14 czerwca, każdy kto w dniach od 2 do 14 czerwca kupi cokolwiek w sklepie Heroes of the Storm za prawdziwe pieniądze otrzyma obydwa wierzchowce.

hots_mount_billies

Źródła: http://eu.battle.net/heroes/pl/blog/esportsearnings.com