Riot Games opublikowało trailer rozgrywki tytułu Ruined King: League of Legends Story, czyli gry RPG w uniwersum popularnej MOBY.

Twórcy LoL-a sukcesywnie poszerzają wykreowane przez siebie uniwersum. Podczas celebracji dziesięciolecia swojej MOBY, studio ogłosiło ambitne plany na przyszłość. Część z nich ujrzało światło dzienne jak np. Valorant, a pozostałe wciąż czekają w kolejce. Najbliższym tytułem jest produkcja RPG pt. Ruined King: League of Legends Story, której zwiastun możecie znaleźć poniżej.

 

Rozgrywka w Ruined King osobiście przypomina mi… Pokemony. W powyższych fragmentach możemy zobaczyć, że po otwartym świecie Bilgewater sterujemy bohaterem, poznajemy historię i możemy wchodzić w interakcję z otoczeniem. W momencie spotkania wroga, przechodzimy do turowej walki drużynowej, w której wykorzystujemy umiejętności. Każdy z naszych podopiecznych posiada wskaźnik poziomu, co wskazuje, że wraz z progresem będziemy mogli rozwijać poszczególne czary każdego z protagonistów.

Oprócz walki w zwiastunie zaprezentowano fragmenty z łamigłówkami oraz części zręcznościowe, które z pewnością mają urozmaicić eksplorację. Pokazano również tablicę z zadaniami dla naszych bohaterów, która ujawnia, że za wykonane questy otrzymamy nie tylko pokaźny mieszek złota, ale również przedmioty, w które można wyposażyć poszczególne czempiony.

Na ten moment nie ujawniono dokładnej daty premiery, lecz wiemy, że Riot Games planuję ją na początek roku 2021.