Dziś światło dzienne ujrzał zwiastun serialu animowanego w uniwersum gry DotA (niegdyś Defence of the Ancients). Premiera nastąpi już w marcu na platformie Netflix.

Premiera DOTA: Dragon's Blood, bo tak nazywać się będzie „ekranizacja” jednej z najpopularniejszych gier komputerowych na świecie, odbędzie się 25 marca 2021 roku. Informacje dotyczące serialu spadły jak grom z jasnego nieba, lecz nie otrzymaliśmy zbyt wiele szczegółów.

Na ten moment opublikowano zwiastun produkcji, który trwa niecałą minutę, a stylistyka animacji mocno przypomina gatunek anime. W teaserze pojawia się Dreagon Knight, co może wskazywać, że to właśnie on będzie głównym bohaterem serialu. Potwierdza to karta produktu na Netflixie, która głosi „Po spotkaniach ze smokiem i księżniczką w ramach jej własnej misji Dragon Knight stanie się częścią wydarzeń większych niż mógłby sobie wyobrazić”. Są to jedyne informacje dotyczące fabuły.

W ostatnich miesiącach doczekaliśmy się kilku ogłoszeń o ekranizacjach gier komputerowych. Jeszcze w ubiegłym roku zapowiedziano kolejne podejście do stworzenia filmu na podstawie Assassin's Creeda. Natomiast HBO niedawno potwierdziło aktorów, którzy wcielą się w główne role Joela i Ellie w filmie The Last of Us.