Lost Ark ma predyspozycje zostać najpopularniejszą grą Steam. Przedpremiera zapowiada gigantyczny sukces gry.

9 lutego odbyła się przedpremiera gry Lost Ark na zachodnim rynku, która przyciągnęła rzeszę graczy zarówno na serwerach jak i platformach streamingowych. Gigantyczne liczby mogą być dopiero początkiem, wszak już w weekend produkcja otwiera się na wszystkich chętnych.

Od wczoraj na serwerach Lost Ark mogą bawić się wszystkie osoby, które wykupiły pakiety wspierających. Natomiast od najbliższego piątku tytuł zostanie udostępniony w modelu free-to-play, więc prawdziwe rekordy mogą dopiero nadejść. Już w tym momencie w szczytowym momencie zarejestrowano 532.000 jednocześnie grających osób, co jest szóstym najlepszym wynikiem w historii platformy Steam. Bezpośrednim konkurentem LA jest w tym momencie New World, inna gra MMO również wydana przez Amazon Games.

Gra podbiła również platformę Twitch. Według danych zebranych przez platformę sullygnome, w szczytowym momencie produkcję oglądało ponad 1.200.000 osób, a od wczoraj grę streamowało przeszło 1.600 kanałów. Na ten moment Lost Ark zbiera bardzo pozytywne recenzje od graczy – aż 96% użytkowników Steam chwali produkcję zespołów Smilegate i Tripod.

Warto mieć jednak na uwadze, że to może być dopiero początek. W najbliższą sobotę Lost Ark zostanie udostępniony w modelu free-to-play dla wszystkich, co może ściągnąć nawet kilkukrotnie więcej graczy. Twórcy muszą zadbać o stabilność serwerów, które wytrzymają szturm kolejnych fali zainteresowanych. Obecnie można pobrać grę aby przygotować się do ostatecznej premiery.