Evercore Heroes to nowa produkcja weteranów pracujących niegdyś przy gatunku MOBA. Gra ma zredefiniować ten gatunek, tworząc nową odnogę.

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie produkcji – Evercore Heroes to kompetetywna gra PvE, w której stajesz się częścią zespołu potężnych herosów, którzy będą rywalizować z innymi drużynami w jak najszybszym pokonaniu epickich bosów i ratowaniu świata! Gra będzie posiadać podobne elementy do produkcji MOBA, Action RPG i MMO, ale z wieloma unikalnymi dodatkami, tworzącymi zupełnie nową i ekscytującą rozgrywkę. Ale o nich nie możemy jeszcze mówić!

Evercore Heroes to nowa produkcja deweloperów niegdyś pracujących w Riot Games i Electronic Arts. Studio Vela Games po raz pierwszy oficjalnie zaprezentowało gameplay swojej gry, w tym dzieląc się designem ośmiu bohaterów, których łącznie na premierę ma być równo dwadzieścia. Jak mogliście przeczytać wyżej, Evercore Heroes ma garściami czerpać z gatunku MOBA, lecz ciekawą zmianą ma być pośrednia rywalizacja z oponentami, a bezpośrednia z wrogimi stworami.

Rozgrywka ma skupiać się na współpracy drużynowej. Zespół eliminując potwory, zdobywa wspólne środki niezbędne do późniejszych ulepszeń swoich postaci. Ważne jest to, że nikt nie gra wyłącznie na swoje konto. Vela Games chce stworzyć środowisko przyjazne graczom i uniknąć mechanik umożliwiających toksyczne zachowania. Ma to być nauka wyniesiona przy pracy nad Ligą Legend.

Na zaprezentowanych zwiastunach gra wygląda naprawdę ciekawie, choć trudno nie odnieść wrażenia, że pokazani bohaterowie są bardzo podobni do czempionów z League of Legends oraz VALORANTA. Potwierdzają to osoby, które były zaproszone na zamknięty pokaz rozgrywki. Mówią one nie tylko o bliźniaczym wyglądzie, ale również pokrewnych umiejętnościach i animacjach.

Dziś, czyli 13 października, rozpoczynają się zamknięte alpha testy gry, a twórcy poinformowali o rozesłanych zaproszeniach do szczęśliwców. Data oficjalnej premiery datowana jest na 2023 rok.