Studio InnerSloth, twórcy gry Among Us, ujawnili plany na oficjalną wersję gry w wirtualnej rzeczywistości. Data premiery nie jest znana.

Among Us w 2020 roku stało się istnym fenomenem na rynku gier komputerowych. Produkcja wypuszczona w czerwcu 2018 roku przez długi czas nie budziła zbyt dużego zainteresowania wśród szerszej publiczności. Rok po premierze nastąpił pierwszy skok popularności, podczas którego zanotowano rekordową średnią ilość graczy wynoszącą… 225. Po kolejnych dwunastu miesiącach gra stała się jednym z najpopularniejszych tytułów na świecie. Jak zapewniali twórcy, we wrześniu 2020 na serwerach bawiło się 60.000.000 graczy.

Teraz niewiele osób pamięta o produkcji, mimo że twórcy stale pracują nad jej rozwojem. W planach InnerSloth było wypuszczenie „Among Us 2”, lecz zaniechano te zamiary aby skupić się na „jedynce”. Jednak okazuje się, że studio pracowało nad nowym tytułem. Podczas gali The Game Awards ogłoszono nadchodzące „Among Us VR”. Zgodnie z nazwą, tytuł zostanie przeniesiony do wirtualnej rzeczywistości oraz w trójwymiar.

Among Us  VR trafi na PlayStation VR, Meta Quest 2 i Steam VR. Niestety, żadne dodatkowe szczegóły jak np. data premiery na ten temat nie zostały jeszcze podane. Otrzymaliśmy jednak zwiastun! Oto on: