Twitch dołącza do nakładania poważnych sankcji na obywateli Rosji. Streamerzy zostają odcięci od swoich wypłat z platformy zarządzanej przez Amazon.

Wypłaty dla instytucji finansowej powiązanej z Twoim kontem Twitch zostały zablokowane w wyniku sankcji – emaile o takiej treści otrzymali rosyjski streamerzy korzystający z Twitcha. Mogłoby to oznaczać, że jedna z największych platform streamingowych w Europie i Ameryce odcięła od środków do życia dziesiątki, o ile nie setki internetowych twórców. Nie jest to jednak jednoznaczne, wszak Twitch stara się rozwiązać tę sytuację.

Dalsza część wiadomości do twórców brzmi: rozumiemy, jak frustrująca i trudna jest to sytuacja, i chcielibyśmy zapewnić Cię, że jeśli nie możesz skorzystać z innego sposobu do wypłaty środków, zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wypłacić Ci uzyskane dochody, gdy tylko będziemy mogli to zrobić. Obecnie problemem nie jest sama blokada środków od Twitcha, lecz znalezienie sposobu na przesłanie pieniędzy. Wykluczenie wielu banków z międzynarodowego systemu SWIFT, wycofanie swoich operacji przez serwis PayPal oraz ograniczenia na przelewy zagraniczne przez władze Rosyjskie powodują, że twórcy najprawdopodobniej nieprędko zobaczą pieniądze.

Oczywiście pojawiły się pierwsze słowa sprzeciwu. Rosyjscy twórcy narzekają, że są ofiarami swojego pochodzenia mimo, że nie mają wpływu na obecną sytuację geopolityczną. Dodatkowo ciekawych spostrzeżeń dokonał jeden z czołowych polskich streamerów, który na swoim twitterze napisał: