Valve na swojej platformie testuje nowe możliwości opcji Remote Play Together. Zapraszana osoba nie musi posiadać Steama, zakładać konta ani kupować gry.

W najnowszej aktualizacji beta Steam wprowadzono nową możliwość opcji Remote Play Together. Funkcja ta pozwala znajomym grać razem przez internet w gry posiadające opcje lokalnej kooperacji i jest ona dostępna na platformie od listopada 2019 roku. Nowa funkcjonalność tej usługi sprawia, że zapraszana osoba nie musi posiadać konta na Steamie i, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, nie musi posiadać zakupionej gry.

Gdy zapiszemy się do testów wersji beta Steam, będziemy mogli zapraszać swoich znajomych do wspólnej rozgrywki za pomocą linku znajdującego się na liście znajomych. Zapraszana osoba nie musi mieć zainstalowanego Steama ani założonego konta na platfomie – jedynym wymogiem jest zainstalowanie aplikacji Steam Link. Usługa pozwala na dołączenie do rozgrywki nie tylko z poziomu PC-ów, wszak możemy się łączyć wspólnie z użytkownikami urządzeń z systemem Mac, Linux, iOS czy Android. Istnieje tylko jedno ograniczenie – link z listy znajomych pozwala zaprosić tylko jedną osobę.

Jak zapisać się do wersji beta Steama? Należy wejść w zakładkę Ustawienia platformy, a następnie w sekcji Konto należy znaleźć Udział w testach Steam. Następnie trzeba wybrać Steam Beta Update i ponownie uruchomić program.