Dota: Dragon's Blood, czyli serial w uniwersum Doty 2 wyprodukowany przez Netflixa, zbiera od widzów wysokie oceny.

W połowie lutego światło dzienne ujrzała informacja o rychłej premierze serialu animowanego Dota: Dragon's Blood. Dwa tygodnie po premierze produkcji można stwierdzić, że Netflix trafił w gusta graczy, ponieważ produkcja zbiera zbiera dobre opinie wśród widzów. Polacy na platformie filmweb.pl ocenili ekranizację historii Doty na 7.6/10 (317 ocen), zaś na międzynarodowym imdb.com punktacja jest jeszcze wyższa 8,4/10 przy prawie 6000 głosów.

Co ciekawe, jeśli zerkniemy na recenzję użytkowników wyżej wymienionych portali, możemy przeczytać, że wielu widzów serialu, nigdy nie mieli styczności z Dotą. Być może to było kluczem do sukcesu, wszak osoba oglądająca Dota: Dragon's Blood nie musi posiadać wiedzy wyciągniętej z gry. Wystarczy, że jest zaznajomiony z tematami fantastyki i jest w stanie czerpać przyjemność z seansu.

Z kolei gracze Doty doceniają wygląd protagonistów, którzy są wiernym odwzorowaniem postaci z gry. Bohaterowie nie tylko wyglądają podobnie, ale również zastaw ich umiejętności jest dobrą adaptacją. Widać, że twórcy poświęcili dużo czasu temu aspektowi i był to ich główny priorytet.

Osoby zainteresowane serialem, mogą go znaleźć pod tym adresem.