Dwóch gamingowych gigantów łączy siły w walce z toksycznymi graczami. Wspólna wiedza ma polepszyć sytuacje w ich produkcjach.

W branży gamingowej wiele osób pracuje w pocie czoła aby granie w gry komputerowe było bardziej pozytywne, inkluzyjne i, ostatecznie, było przyjemnym doświadczeniem dla każdego – takimi słowami Riot Games rozpoczęło ogłoszenie dotyczące współpracy ze studiem Ubisoft. Obie firmy poinformowały dziś o założeniu wspólnego projektu o nazwie „Zero Harm in Comms”, który ma pomóc w walce z toksycznością w grach sieciowych.

Zero Harm in Comms to projekt badawczy, zgodnie z którym obie spółki podzielą się swoimi technologiami, aby stworzyć sztuczną inteligencję walczącą z krzywdzącym zachowaniem graczy na serwerze.  Riot Games oraz Ubisoft chcą stworzyć między-platformową bazę danych, dzięki której tworzona sztuczna inteligencja będzie miała więcej danych do przeanalizowania, co oznacza lepszą naukę.

Szkodliwe zachowania graczy to bardzo trudny do rozwiązania problem, który traktujemy bardzo poważnie. W Ubisoft pracujemy nad konkretnymi środkami, aby zapewnić bezpieczne i przyjemne doświadczenia, ale wierzymy, że dzięki połączeniu sił jako branża, będziemy w stanie rozwiązać ten problem bardziej skutecznie. Dzięki partnerstwu technologicznemu z Riot Games badamy, jak lepiej zapobiegać toksyczności w grze, jako projektanci tych środowisk mający bezpośredni kontakt z naszymi społecznościami. – powiedział Yves Jacquier, Executive Director w Ubisoft La Forge

Na pierwsze efekty z pewnością jeszcze trochę poczekamy, lecz ciężko się nie zgodzić, że współpraca jest potrzebna. Dwie największe sieciowe produkcje tych studiów, czyli League of Legends oraz Rainbow Six: Siege, posiadają bardzo duży problem z toksycznością na serwerach. Być może firmy wspólnie dadzą radę się z nim uporać lub chociaż zmniejszyć.