Nowa produkcja MMO od Amazonu pt. New World weszła wczoraj w fazę zamkniętych beta testów. Na serwerach gry zebrało się prawie 200.000 graczy i pojawiły się pierwsze poważne problemy.

Gra New World została zapowiedziana jeszcze w 2016 roku podczas imprezy Twitch Con, a jej premiera miała odbyć się w maju 2020 roku. Pandemia spowodowała jednak, że Amazon Games Studios musiało podjąć decyzję o opóźnieniu wypuszczenia produkcji, które nastąpi 31 sierpnia.

Wczoraj wystartowały zamknięte beta testy, a serwery zaraz po starcie rozgrzały się do czerwoności. Aby rozpocząć swoją przygodę w „Nowym Świecie” na serwerze europejskim trzeba było odstać około godziny w kolejce. Z kolei jak donoszą fani z Ameryki Południowej, tam czas oczekiwania wynosił nawet kilkanaście godzin. Mimo to szczytowym momencie w grze znalazło się prawie 200.000 graczy, co oznacza, że czterokrotnie pobito rekord poprzednich testów, które odbyły się jesienią ubiegłego roku. Sama gra na Steamie uzyskała status bestsellera.

Jeśli chodzi o pierwsze recenzje graczy, to są mocno zróżnicowane. Można w nich wyczytać negatywne opinie o otwartym świecie, który według niektórych potrafi wiać pustką. Inni zaś chwalą „feeling” walki, pojedynki PvP oraz system tworzenia przedmiotów, który mimo rozbudowania jest bardzo przejrzysty. Z pewnością na obszerniejsze oceny przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Jednak najbardziej przerażające są doniesienia właścicieli najmocniejszych kart graficznych z rodziny NVIDIA. Zdarzyło się wiele przypadków poważnych przegrzań kart z serii RTX 3090 oraz kilku użytkowników zgłosiło całkowite uszkodzenie tego podzespołu w trakcie grania w New World. Dlatego też szczęśliwym posiadaczom tego RTX-a odradza się sprawdzanie New World do czasu oficjalnego naprawienia błędu ze strony Amazon Games lub NVIDII.