W piątek 9 grudnia ekskluzywnie w serwisie Netflix zadebiutuje serial Dragon Age: Rozgrzeszenie, tworzony we współpracy ze studiem BioWare, twórcami kultowej serii Dragon Age.

Dragon Age: Rozgrzeszenie zostało stworzone we współpracy z BioWare, twórcami wielokrotnie nagradzanej serii gier wideo Dragon Age. Akcja serialu rozgrywa się w Tevinter i przedstawia drużynę nowych postaci inspirowanych światem Dragon Age, lecz zobaczymy też przedstawicieli dobrze znanych ras elfów, magów, rycerzy, Qunari, Czerwonych Templariuszy, demonów i wiele różnych niespodzianek.

Główną bohaterką będzie elfka Miriam. Jej historia rozpoczyna się kiedy napad na najpotężniejszego człowieka w Tevinter kończy się fiaskiem, a elfia najemniczka jest zmuszona do desperackiej walki o przetrwanie. Aby uratować siebie i swoich przyjaciół, Miriam będzie musiała zmierzyć się z tragiczną przeszłością, od której przez całe życie próbowała uciec.

Serial Dragon Age: Rozgrzeszenie zadebiutuje ekskluzywnie na platformie Netflix już w piątek 9 grudnia. Produkcja składa się z sześciu półgodzinnych odcinków i z pewnością jest pozycją obowiązkową dla fanów serii tworzonej przez BioWare. Animacja została stworzona przez Red Dog Culture House, wcześniej odpowiedzialne za Wiedźmin: Zmora Wilka oraz jeden odcinek serii Miłość, Śmierć i Roboty.