Polski brand MISBHV zadebiutował w Grand Theft Auto V jako pierwsza realna marka odzieżowa w grze. Wszystko dzięki zaprzyjaźnionego kolektywu muzycznego Keinemusik.

Granica pomiędzy popkulturą a grami komputerowymi coraz bardziej się zaciera, o ile jeszcze takowa istnieje. Ubiegły rok wywarł na działach marketingowych sporą presję, wszak brak wydarzeń i targów spowodował, że reklamy i rozgłosu trzeba było szukać przede wszystkim w internecie. To poskutkowało ciekawymi współpracami, jak ta gdy marka Balenciaga zdecydowała się na odważny ruch i uruchomiła swoją kolekcję „AW21” w grze Afterworld: The Age of Tomorrow.

Fani mody i streetwearu sami dali znać, że gry komputerowe mogą być świetnym medium promocji ubrań za pomocą Animal Crossing: New Horizons. W maju ubiegłego roku społeczność wspomnianego tytułu urządziła sobie istną rewię mody. Gracze korzystając z możliwości modyfikacji cyfrowych wdzianek zaczęli wzorować się na takich markach jak Prada, Off-White, Gucci, czy Chanel. Jako oddolna inicjatywa, odbiła się naprawdę sporym echem. Świadczy o tym chociażby konto Nook Street Market na Instagramie, które publikując projekty wirtualnych ubrań, zebrało prawie 35.000 obserwujących. O projekcie wypowiedział się m.in. twórca nowojorskiej marki Barragán mówiąc: „Byliśmy absolutnie wstrząśnięci gdy gracze zaczęli nas oznaczać i pisać do nas wiadomości prywatne z ich kreacjami. Sądzimy, że to zaszczyt oraz przyjemność!”.

Natomiast wczoraj MISBHV, polska marka streetwearowa pochwaliła się swoją obecnością w Grand Theft Auto 5 – jednej z najpopularniejszych gier wszechczasów. W ich ubraniach wystąpili członkowie Keinemusik, wzorowani na prawdziwych DJ-ach z Niemiec. Adam Port, Rampa oraz &ME występują w podziemnym klubie Music Locker, ale spotkamy ich również podczas zadań w najnowszym dodatku GTA Online The Cayo Perico Heist. Wspomniana trójka przybywa na nowododaną wyspę, aby zagrać na tamtejszej imprezie. My jako gracz, oczywiście musimy pomóc w kilku rzeczach.

W związku ze współpracą, wszyscy gracze GTA 5 mogą kupić bluzy z kooperacji Keinemusik x MISBHV. Twórcy polskiego brandu pochwalili się tą kooperacją na swoim instagramie, pisząc: Moda ma jakieś znaczenie tak długo jak rezonuje z rzeczywistością. Wirtualna rzeczywistość jest nową, ekscytującą formą tego dialogu. Świetnie się bawiliśmy stylizując naszych dobrych przyjaciół w grze o tak ogromnym zasięgu i jesteśmy więcej niż szczęśliwi widząc, że ta kolaboracja Was ekscytuje. MISBHV jest od teraz dostępne jako pierwsza realna marka odzieżowa w GTA. 

fot. gta.fandom.com
fot. gta.fandom.com