ASUS Republic of Gamers oraz polska marka odzieżowa CLEANT nawiązały współpracę, której owocem jest limitowana seria bluz skierowana do fanów gamingu.

Markę CLEANT powinien znać każdy fan polskiego Counter-Strike'a. Firma w październiku 2019 roku zadebiutowała na polskiej scenie esportowej jako CLEANTmix, przyjmując pod swoje skrzydła zawodników występujących ówcześnie w ESL Mistrzostwach Polski. Reprezentanci nowe organizacji zdołali wywalczyć sobie utrzymanie w kolejnym sezonie rozgrywek, a w międzyczasie występując na takich wydarzeniach jak Polska Liga Esportowa czy Esport Tour Pro Spring.

Bracia Ekes, czyli właściciele marki CLEANT, po raz kolejny udowadniają, że świat gier komputerowych nie jest im obcy. Nowa linia ich bluz jest efektem współpracy z firmą ASUS Republic of Gamers, która od lat tworzy produkty gamingowe takie jak laptopy, komputery czy monitory. Wzór ROG Hoodie ma nawiązywać do egzoszkieletu, a został zaprojektowany przez polskiego designera Matta Frymusa.

Styl CLEANT jest minimalistyczny. Wbrew pozorom ten projekt też taki jest, ponieważ koncept jest bardzo prosty. Dużo linii tworzy jedną, sensowna całość. Chcieliśmy, by ROG hoodie, szczególnie w wersji PRO była bluzą z 2021 roku, którą możesz znaleźć w vintage shopie w roku 2077. Wbudowana w bluzę elektronika jest bardziej zasygnalizowana, niż faktyczna, ale styl cyberpunk jest już w niej jasno zdefiniowany.

 – mówi Marek Ekes, jeden z założycieli marki CLEANT.

W informacji prasowej możemy również przeczytać, że jest to pierwszy z wielu kroków, które mają zbliżyć markę CLEANT do nowych technologii. Pod koniec marca 2021 przeprowadzony zostanie rebranding, któremu będzie towarzyszyć odświeżenie wyglądu charakterystycznego pioruna przez sztuczną inteligencję.

Bluzę ROG Hoodie będzie można kupić od 5 lutego 2021 roku w sklepie cleant.it. Regularna cena produktu to 399 złotych, a oprócz samego produktu otrzymamy również limitowane naklejki, bidon oraz kod uprawniający do 10% rabatu na akcesoria ROG w sklepie x-kom.