Twitch usunął jedną z najczęściej używanych emotek na platformie. Obiecuje, że niedługo pojawi się satysfakcjonujące zastępstwo.

Chat i emotki to jedna z głównych zalet Twitcha, o czym głośno wypowiadają się zarówno twórcy oraz widzowie tej platformy. Dlatego też decyzja o usunięciu jednej z najstarszej oraz najczęściej używanej emotkiony jest dość głośną wiadomością. Włodarze fioletowej platformy zdecydowali się usunąć popularnego „PogChampa”, ponieważ osoba, której wizerunek wykorzystano do jej stworzenia, umieścił kontrowersyjny wpis na twitterze.

Ryan „Gootecks” Gutierrez, czyli osoba znajdująca się na zdjęciu powyżej, to profesjonalny gracz Street Fightera. Wczoraj podczas zamieszek w Kapitolu nawoływał do jeszcze większej agresji po tym, jak jedna z uczestniczek została postrzelona. Właśnie to podaje się jako powód do usunięcia twarzy Gutierreza z TTV.

Twitch obiecał, że niedługo pojawi się zastępstwo PogChampa, wszak jak twierdzi, znaczenie emotki jest zdecydowanie większe i ważniejsze niż wizerunek Ryana. Od razu zaczęły powstawać ciekawe pomysły, a jednym z najcieplej przyjętych jest amerykańskiego komentatora Doty 2 – Seana „Day9” Plotta, który napisał:

Hej Twitch sugestia dla PogChampa: stwórzcie bazę twarzy lub wizerunków streamerów. Kiedy ktoś napisze PogChamp, na czacie wyświetli się losowo jedna z nich. Dałoby to świetne odczucie tłumu, gdy czat zacznie spamować PogChamp. Pozwólcie aby znaczenie emotki było przypisane ogółowi.

Pomysł ten zebrał już ponad 50.000 polubień i 500 komentarzy na twitterze, a liczba wciąż rośnie.