Nie tylko fani sportów elektronicznych, ale ogół graczy z pewnością może czuć się zawiedziona. Activision Blizzard potwierdziło, że w tym roku nie doczekamy się premiery Overwatcha 2 oraz Diablo IV.

19 lutego rozpocznie się coroczna impreza BlizzCon, na którą czeka rzesza fanów gamingu. Wybuch pandemii spowodował, że wszyscy organizatorzy imprez masowych musieli ponownie przemyśleć swoje plany, więc i w tym przypadku wydarzenie odbędzie się w pełni online. Fani produkcji Activision Blizzard z niecierpliwością oczekiwali wirtualnych targów, wszak wydawało się, że tuż za rogiem czają się kolejne informacje o dwóch dużych grach – Overwatch 2 oraz Diablo IV.

Entuzjazm setek tysięcy fanów zostaje jednak ostudzony przez samego organizatora. Firma podczas spotkania z inwestorami, dotyczącego raportu finansowego potwierdziła, że w roku 2021 nie doczekamy się premiery wcześniej wspomnianych gier. Oczywiście nie oznacza to, że podczas BlizzCona nie doczekamy się kolejnych informacji lub chociażby statusu dotyczącego na czym stoją prace, lecz informacja ta zdecydowanie zabiła ekscytację przed imprezą.

Raczej niewiele osób spodziewało się, że kolejna odsłona Diablo trafi na rynek w tym roku, lecz gracze Overwatcha mogą mieć spore oczekiwania wobec wydawcy gry. Od kwietnia tytuł znajduje się w pewnym zastoju, wszak ostatnia nowa postać pojawiła się na serwerach w kwietniu 2020, pozostawiając pozostałą część roku bez większych znaczących aktualizacji. Wiele osób tłumaczyło ten stan rzeczy nadchodzącą drugą częścią gry, lecz najwidoczniej, nadzieje te okazały się zgubne.