IKEA oraz Asus ROG stworzą ponad 30 produktów dedykowanych głównie graczom. Wśród nich znajdą się meble, czyli specjalność szwedzkiej marki.

Grono graczy na świecie przez cały czas rośnie, a według najśmielszych szacunków jest nas już około 2.5 miliarda. Nic dziwnego więc, że marki dotychczas niefunkcjonujące w świecie gier wideo, otwierają się na nowe współprace, które pozwolą im lepiej trafić do tak licznego grona. Jedną z nich jest IKEA, która korzystając z wiedzy osób tworzących markę ASUS ROG, stworzy około 30 produktów gamingowych. Wśród nich znajdą się oczywiście meble, ale też akcesoria mające na celu polepszenie ergonomii grania.

Wszystkie produkty zostaną zaprojektowane w biurze IKEI w Szanghaju, w którym będą pracować przedstawiciele obydwóch firm. Pracownicy będą mieli stały kontakt z profesjonalnymi graczami oraz fanami gier wideo aby wiedzieć czy obierają dobry tor w swoich pracach.

Według Ewy Rychert, zajmującej stanowisko Global Business Leader of Workspace, współpraca ma celu zaniechanie stereotypów mówiących o agresji w grach, antysocialnym życiu graczy oraz rozrywce skierowanej wyłącznie do mężczyzn. Ewa wyraziła również nadzieję, że ich nowe produkty ułatwią i umilą życie gamerów.

Kiedy możemy się spodziewać pierwszych efektów tej kolaboracji? W lutym 2021 roku pierwsze produkty trafią na rynek chiński, zaś bliżej końca roku ma rozpocząć się ekspansja na resztę świata. Jeśli chodzi o rynek polski, wysoce prawdopodobne jest, że premiera nastąpi około roku 2022. Na chwilę obecną nie wiadomo czego dokładnie możemy się spodziewać od tej współpracy, lecz logika wskazuje na kilka klasyk gatunku, czyli fotele gamingowe czy biurka dla graczy.