Twórcy jednej z najpopularniejszych gier bieżącego roku, Among Us, oficjalnie zaprezentowali nową mapę – The Airship. Nowa lokalizacja pojawi się w grze na samym początku 2021 roku.

Jedna z najpopularniejszych, o ile nie najpopularniejsza gra multiplayer w 2020 roku, otrzymała dziś w nocy dwie bardzo ważne nagrody. Among Us zostało ukoronowane statuetkami The Game Awards 2020 za najlepszą grę sieciową oraz najlepszą grę mobilną. Twórcy celebrując ten sukces zaprezentowali nowości, które już niedługo trafią w ręce wszystkich graczy „kosmicznej mafii”.

Among Us mimo swojej premiery w 2018 roku, przebiło się do mainstreamu dopiero dwa lata później. Duża popularność wśród twórców internetowych oraz dostęp do darmowej wersji tytułu na urządzeniach mobilnych sprawiły, że graczy tego tytułu można byli liczyć w setkach milionów na całym świecie. Dobrze znane zasady gry towarzyskiej połączone z bardzo przyjemną i prostą grafiką okazały się być strzałem w dziesiątkę.

Studio InnerSloth podczas gali The Game Awards zaprezentowało nową mapę – The Airship. Jak sama nazwa wskazuje, nowa lokalizacja mieścić się będzie na sterowcu, gdzie otrzymamy zestaw nowych zadań, mechaniki przemieszczania się między poziomami oraz coś co powinno ucieszyć impostorów – nowe animacje eliminacji. Poniżej możecie zobaczyć trailer nowej mapy: