Jeden z pracowników Riot Games potwierdził, że trwają prace nad grą „massively multiplayer online role-playing game” w uniwersum League of Legends.

Temat MMO w świecie League of Legends już od kilku lat krąży w intrenecie, a plotki na jego temat powracały niczym wyrzucany bumerang. Już ponad dwa lata temu jeden z pracowników Riot Games na pytania dotyczące takiego tytułu odpowiedział w skrócie „nie potwierdzam, nie wykluczam”. Mówił wtedy, że studio bada przyszłość gier MMO i sens rywalizowania z takimi gigantami jak World of Warcraft.

Dziś dowiadujemy się od samego Grega „Ghostcrawlera” Streeta, że pracuje on przy MMORPG osadzonym w uniwersum LoL-a. Każdy fan tego typu gier powinien kojarzyć to nazwisko. Street niegdyś pracował w Blizzard Entertainment jako Lead System Designer przy projekcie World of Warcraft. Piastował to stanowisko do listopada 2013 roku, kiedy to poinformował o zmianie posady. Dwa miesiące później okazało się, że rozpoczął współpracę z Riot Games. Jeszcze w połowie roku 2018 ogłosił, że jego pozycja się zmieniła i nie będzie już pracował bezpośrednio przy grze League of Legends.

Można jedynie snuć domysły, że już w 2018 roku Ghostcrawler wraz z nowym zespołem rozpoczął pracę nad nowym MMO. Jednak teraz oficjalnie już wiemy, że Riot Games pracuje nad tym tytułem i… szuka pracowników. Jeśli macie odpowiednie umiejętności, to może być Wasza szansa!