Studio CD PROJEKT RED potwierdziło trwające prace nad nową odsłoną gry Wiedźmin. Co można wyczytać z lakonicznej zapowiedzi?

Pogłoski o trwających pracach nad nową częścią serii Wiedźmin krążyły już od dawna. Wczoraj polskie studio CD PROJEKT RED potwierdziło te doniesienia, ujawniając informacje techniczne, zaś szczegóły dotyczące fabuły zaprezentowało między wierszami.

Zacznijmy od oficjalnego komunikatu twórców Wiedźmina – „Redzi” ogłosili współpracę z Epic Games, dzięki czemu dowiedzieliśmy się, że nowa odsłona „Wieśka” powstaje na silniku Unreal Engine 5. Oznacza to, że studio porzucają stworzony przez siebie REDengine, który posłużył do stworzenia wszystkich dotychczasowych gier studia CD PROJEKT RED. Wielu jednak uważa, że to właśnie on był przyczyną fatalnego stanu CYBERPUNKA 2077 w dniu premiery, więc nie powinien dziwić fakt, że poszedł w odstawkę. Na koniec potwierdzono również, że współpraca z Epic Games nie oznacza, że gra będzie tytułem ekskluzywnym żadnej platformy czy serwisu.

Fani uniwersum Wiedźmina po opublikowaniu powyższej grafiki od razu zaczęli snuć domysły dotyczące historii nowej odsłony gry. Według nich na teaserze możemy zobaczyć Medialion Szkoły Rysia, co potwierdzałoby definitywny koniec przygód Geralta z Rivii. Zgodnie z uniwersum, Szkoła Rysia powstała niedługo po końcu działalności Szkoły Wilka, łącząc siły weteranów Szkoły Kota oraz Szkoły Wilka. To stanowiłoby idealną kontynuację historii przedstawionej nam w istniejącej już trylogii gier.

Warto jednak pamiętać, że do od premiery dzielą nas jeszcze długie lata oczekiwania. Można tutaj przywołać kazus CYBERPUNKA 2077, którego pierwszy trailer został ukazany jeszcze w 2013 roku, a więc 7 lat przed premierą.