Według źródeł GLHF, studio Electronic Arts niedługo może zostać wykupione przez amerykańskiego giganta. Amazon miał złożyć oficjalną ofertę.

Źródła serwisu GLHF donoszą, że Amazon niedługo może wykupić jednego z największych producentów gier na świecie – studio Electronic Arts, czyli twórców i wydawców takich gier jak Apex Legends, FIFA czy seria The Sims. Amerykański gigant, będący w rękach Jeffa Bezosa, złożył oficjalną ofertę po tym jak przez kilka tygodni w sieci krążyły plotki o możliwym wykupie EA. Wśród zainteresowanych miały znaleźć się też takie firmy jak Apple czy Disney, ale to Amazon jako pierwszy chce oficjalnie dobić targu. Podobno w ciągu najbliższych kilku dni mamy doczekać się oficjalnego potwierdzenia tych działań.

Zdaniem ekspertów, może to pomóc Amazonowi nie tylko w ekspansji w branży gamingowej, ale również rozbudowie serwisu streamingowego Amazon Prime. Sukces Wiedźmina oraz Arcane w serwisie Netflix pokazały, że gracze chętnie konsumują seriale oparte na znanych seriach gier komputerowych. Na początku przyszłego roku doczekamy się premiery „The Last of Us” na HBO MAX, serialu kręconego na podstawie bestsellerowej gry studia Naughty Dog. Kupno Electronic Arts pozwoliłoby Amazonowi nakręcić serie bazujące na przykład na historii Mass Effect, Dragon Age, czy nawet Battlefied.

Może to również namieszać w świecie esportu. Amazon może chcieć rozwijać takie produkty jak Apex Legends czy FIFA na poletku sportów, gdyż mają do tego idealną platformę – serwis Twitch. Największa platforma do transmitowania na żywo oraz tysiące zakontraktowanych twórców mogą być ogromnym narzędziem marketingowym, jeśli wykorzysta się te zasoby w odpowiedni sposób.