Studio odpowiedzialne za IMMORTAL: Gates of Pyre, w mniej niż jedną dobę, zebrało ponad 200.000 złotych na dalszy rozwój gry.

Złoty okres strategii czasu rzeczywistego już daleko za nami, jednak twórcy IMMORTAL: Gates of Pyre twierdzą, że ich gra ma szanse przebić się do mainstreamu. Czym nowa produkcja ma się różnić od swoich poprzedników?

Twórcy w filmie promocyjnym mówią, że zdają sobie sprawę z problemów gatunku RTS i powodów malejącej popularności. Posiadając tę wiedzę, wprowadzą pewne działania, które pomogą im przywrócić strategie czasu rzeczywistego na salony. Po pierwsze IMMORTAL: Gates of Pyre ma być grą darmową, skupiającą się na rozgrywce sieciowej. Po drugie, nowa gra ma oferować bardzo niski próg wejścia, nie naruszając przy tym maksymalnego poziomu potrzebnego, określających górną granicę. Deweloperzy podkreślają, że jest to dla nich kluczowy punkt podczas projektowania rozgrywki, aby zachęcić możliwie jak największe grono odbiorców.

Nowy tytuł ma oferować graczowi aż pięć różnych ras, a każda z nich będzie posiadać trzech tytułowych Nieśmiertelnych. Jednostka Immortala ma zmieniać podejście do danej klasy i dostosowywać styl gry pod siebie. Rozpoczynając mecz startujemy z ratuszem oraz kilkoma wieżyczkami obronnymi, które uchronią od wczesnego cheese'owania znanego ze StarCrafta. Uproszczeniem ma być również opcjonalne zarządzanie robotnikami, którzy domyślnie poruszać się będą automatycznie. Więcej możecie dowiedzieć się z poradników umieszczanych na kanale gry:

Kto zajmuje się produkcją? Studio SunSpear Games składające się z osób niegdyś pasjonujących się w tworzeniu fanowskich modyfikacji do StarCrafta 2. Twórcy przekroczyli już najniższy próg zbiórki na kickstarerze, ustawiony na $31.337. W chwili pisania artykułu, pula zbliża się do 200.000 złotych i najpewniej niedługo ją przekroczy. Udostępnienie bety gry planowana jest na styczeń 2022.