Po wielu latach ciszy, Valve wskrzesza grę Left 4 Dead 2. Już w niedalekiej przyszłości w tytule pojawi się nowa kampania zatytułowana The Last Stand.

Twórcy Left 4 Dead 2 przez lata nie zajmowali się tym tytułem na poważnie. Jednak teraz ogłoszono, że już niedługo w grze pojawi się nowa zawartość stworzona w większości przez społeczność i osoby zajmujące się modami. Aktualizacja The Last Stand nawiązywać będzie do kultowej mapy z pierwszej części L4D z latarnią morską. Na oficjalnej stronie gry możemy przeczytać:

Minęło wiele lat od pierwszej fali infekcji. Cisza radiowa, brak oznak życia, nic tylko utrzymujące się nadzieje… CEDA nas nie uratuje. Ale jest jeszcze szansa! Kilku śmiałków kontynuuje walkę z przeciwnościami i już niedługo ich walka się opłaci. 

„The Last Stand” jest aktualizacją do Left 4 Dead 2 od społeczności, dla społeczności. Dodatkowe informacje już niedługo. Do tego czasu zobaczcie krótką zapowiedź i przygotujcie się na Wasze Last Stand. 

 

Valve rozpoczął współpracę ze sceną moderską oraz społecznością gry Left 4 Dead 2 aby jeszcze raz tchnąć życie w ten tytuł. Nazwa nowej kampanii nawiązuje do trybu rozgrywki z pierwsze L4D. Na mapie The Lighthouse gracze mieli za zadanie przeżyć jak najdłużej, stawiając czoła niekończącym się hordom zarażonych. Misja kończyła się zawsze w jeden i ten sam sposób – śmiercią wszystkich bohaterów. Według twórców było to wyjaśnienie co mogłoby się stać, gdyby postacie podjęli złe decyzje na swojej drodze.

Obecnie nie jest wiadomo kiedy dokładnie The Last Stand ujrzy światło dzienne w Left 4 Dead 2. W zapowiedziach jedyną informacją dotyczącą terminu jest „wkrótce”.