autopromocja

Gry wideo niektórym wciąż kojarzą się z dużą niedostępnością, wynikającą z różnych powodów – wymaganymi umiejętnościami, sprzętem czy wiedzą o wirtualnym świecie. Istnieją jednak produkcje, w które może zagrać każdy, nawet jeśli wcześniej nie miał żadnych styczności z tą formą cyfrowej rozrywki. Najlepszym przykładem może być Just Dance. 

Just Dance to seria gier rytmicznych, która swoją historią sięga 2009 roku. W trakcie ostatnich kilkunastu lat zyskała grono ulubieńców i jest jedną z najpopularniejszych produkcji opartych na ruchu, w tym przypadku na układach tanecznych. Tańce oparte są na popularnych hitach i każdy znajdzie swoją ulubioną piosenkę. Dodatkowo układy podzielone są na stopnie trudności, więc nawet najbardziej zesztywniałe osoby znajdą coś odpowiadające ich umiejętnościom. 

Ogromną zaletą produkcji Ubisoftu jest szeroka dostępność na wszystkich platformach, zarówno na komputerach osobistych, konsolach, a nawet urządzeniach mobilnych. Do pierwszego kontaktu z Just Dance wystarczy smartfon oraz połączenie z internetem. Po ściągnięciu aplikacji Just Dance Now, należy podążać za instrukcjami na ekranie, wybrać piosenkę i rozpocząć rozgrywkę. 

Just Dance to świetna rozrywka również dla najmłodszych. Producenci zadbali o przystosowanie jej dla dzieci, wprowadzając w edycji 2021 “Kids Mode”. Adaptacje utworów z nową choreografią zostały stworzone we współpracy z ekspertami w dziedzinie rozwoju dziecięcego, aby promować zdrową ilość ruchu. Ponadto zmieniony został interfejs, aby najmłodsi mogli się cieszyć z rozgrywki i tańca w bezpieczny sposób, nie zważając na popełniane błędy. 

Zachęcanie swoich pociech do wspólnych pląsów w Just Dance może nieść szereg korzyści. Przede wszystkim jest to ciekawa alternatywa na spędzanie rodzinnego czasu, podczas którego zacieśniamy więzi przy pomocy wzajemnego pokonywania kolejnych celów stawianych przez grę. Poprzez naukę układów tanecznych dzieci kształtują poczucie rytmu, wrażliwość muzyczną i koordynację ruchową. Kilka “partyjek” może zapewnić dzienne zapotrzebowanie zdrowej aktywności fizycznej, a w dłuższym okresie przerodzić się w ciekawe hobby.

Warto również wspomnieć, że Just Dance może być świetną okazją do… wyjścia z domu! 10 października rozpoczęła się trasa Virtual Dancer 2022 powered by Jogobella, której przystanki zaplanowane są w centrach handlowych Warszawy, Wrocławia, Torunia, Bydgoszczy i Szczecina. Całe wydarzenie opiera się na dobrej zabawie i tanecznej rywalizacji, wszak uczestnicy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody rzeczowe i pieniężne. Kolejne przystanki zaplanowane są według następującego harmonogramu: 

  • 24-29 października – Wrocław, Galeria Dominikańska 
  • 7-12 listopada – Toruń, Atrium Copernicus
  • 14-19 listopada – Bydgoszcz, Focus 
  • 21-26 listopada – Szczecin, Atrium Molo 
  • 5-10 grudnia – Warszawa, Atrium Targówek

W każdej z destynacji na odwiedzających strefy Virtual Dancer gości będą czekały liczne atrakcje, wśród których wymienić można liczne challenge i konkursy, w których wygrać będzie można cenne nagrody pieniężne i rzeczowe oraz spotkania z twórcami znanymi z platformy TikTok w strefie meet & greet oraz podczas sesji Q&A – Julia Śmigielska, Dominik Rupiński, Kamciu, Wanesa Stefaniak, Ksenia Wojciechowska i wielu wielu innych.

Partnerem strategicznym Virtual Dancer 2022 Powered by Jogobella jest Ubisoft, producent gry Just Dance, a partnerami medialnymi wydarzenia zostali Radio ESKA, serwis parentingowy Familie.pl oraz CD-Action wraz z CD-Action Family. Organizatorem całej trasy Virtual Dancer jest agencja GAM3RS_X, która specjalizuje się w projektowaniu i realizacji formatów łączących marki z gamingiem. W portfolio agencji znajdują się między innymi takie realizacje jak Festiwal Gier Komputerowych Meet at Rift w Łodzi, Game Garage Playoffs dla marki CCC oraz wiele realizacji w obszarze esportu – polskojęzyczne transmisje najważniejszych turniejów rangi Major czy BLAST.