Inflacja jest ostatnimi czasy sporym problemem na prawie całym świecie. Natomiast teraz zaczyna się on przenosić na gry komputerowe. Już 19 sierpnia wejdzie podwyżka cen Riot Pointsów w League of Legends oraz Teamfight Tactics.

Wzrosty cen zasadniczo wszystkich usług są czymś powszechnym aktualnie w prawie każdym kraju. Natomiast te spowodowane są inflacją i powoli zaczynają się przenosić na ceny gier oraz zakupów w tych grach. Riot Games też do tego stosuje i zdecydowało się podwyższyć ceny za Riot Pointsy, co na pewno zaboli fanatyków League of Legends i Teamfight Tactics. Punkty rp na szczęście nie wpływają na poprawę gry, aczkolwiek pozwalają na zakup skórek do postaci i totemów, ikonek, bonusów w doświadczeniu i w złocie, a także dają wiele innych możliwości. Dlatego ludzie bardzo ochoczo decydują się na kupno rp, co pokazują na przykład statystyki z mistrzostw świata. Przed tymi wydawany jest skin, z którego przychody dorzucane są do puli nagród. A ta co roku rośnie o aż kilka milionów dolarów.

Nie wiadomo jeszcze jak zmienią się ceny Riot Points, ale wiadomo, że się zwiększą. Od 19 sierpnia pakiety za 10 i 20 euro będą przynosić tylko samo Riot Pointsów, ale ich cena wzrośnie o 10%. Natomiast pakiety za 5, 35, 50 i 100 euro będą opiewać w mniejszą sumę Riot Points. Niezmieniony zostanie jedynie najtańszy pakiet punktów. Jednak są też pozytywne informacje. Riot Games przed wejściem większych cen w życie ma zrobić premie przy zakupach Riot Points. A te oczywiście będą większe, im więcej punktów się zakupi.