Seria gier Gears of War zostanie przeniesiona na wielkie ekrany. Netflix stworzy animowany film oraz serial na podstawie produkcji The Coalition.

Wczoraj fani Gears of War świętowali szesnastą rocznicę premiery pierwszej odsłony gry. Przez kilkanaście lat GoW stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek Xboxa, a seria doczekała się jeszcze sześciu części, w tym czterech sequeli oraz dwa prequele. Najnowszą produkcją jest wydany w 2020 roku Gears Tactics, odbiegający od konwencji shootera i przenoszący świat Gears of War do strategii turowej.

W dniu rocznicy, najpopularniejsza platforma streamingowa ogłosiła, że rozpoczęła współpracę z kanadyjskim studiem The Colalition i rozpoczyna pracę nad ekranizacją serii Gears of War. W planach jest stworzenie animowanego filmu akcji osadzonego w świecie gry, który będzie kontynuowany serialem w tej samej konwencji. Co ciekawe, seria ma być przeznaczona dla dorosłych, więc możemy się spodziewać równie krwawego i brutalnego anturażu znanego z gry. Nie jest to pierwsze podejście do ekranizacji Gears of War, lecz poprzednie próby zakończyły się fiaskiem i fani serii nigdy nie ujrzeli finalnego produktu.

Netflix kontynuuje poszerzanie swojego „gamingowego” portfolio. Mówi się, że sukces ekranizacji Wiedźmina zmienił priorytety platformy, która dostrzegła bardzo duży potencjał drzemiący w graczach. Oprócz Witchera możemy obejrzeć seriale inspirowane Cyberpunkiem, Castlevania, czy Dotą 2. Potwierdzono również pracę nad ekranizacjami BioShocka, Horizon Zero Dawn oraz The Division.